Із нагоди Дня журналіста від Національної спілки журналістів України отримали нові фотоапарати телеоператорка 5 каналу Анна Кудрявцева та фотограф SOPA Images Олександр Гусєв. А Анні Кудрявцевій подарували ще й спальний мішок, який має виручити її під час відряджень на передову. Церемонія вручення відбулась у Київському Центрі солідарності журналістів НСЖУ.
Як зазначив під час вручення нової техніки голова НСЖУ Сергій Томіленко, підтримати новою технікою журналістів змогли завдяки допомозі тісній співпраці Спілки та Міністерства зовнішніх справ Німеччини у партнерстві з Академією української преси. Розповідаючи про те, як діють Центри журналістської солідарності НСЖУ, Сергій Томіленко звернув увагу, що Спілка, завдяки підтримці міжнародних партнерів, має можливість надати допомогу тим, хто її нагально потребує. Серед них – медійники, які часто бувають у гарячих точках для підготовки матеріалів про воєнні дії. Зокрема, журналісти можуть взяти у користування засоби захисту – бронежилети та шоломи.
– Центри журналістської солідарності НСЖУ мають є бронежилети і шоломи, а також тактичні аптечки, які може взяти у безоплатне користування кожен журналіст – як військовий, так і цивільний, виїжджаючи у гарячу точку. Наприклад, у Київському Центрі журналістської солідарності є засоби захисту двох кольорів. Чорного кольору – це передали наші німецькі партнери, а синього – це допомога від ЮНЕСКО. Їх можуть взяти журналісти, – зауважив Сергій Томіленко.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, звернувши увагу на те, що під час війни безпека журналістів, які бувають у гарячих точках – це дуже важливо, розповіла, чим допомагає медійникам у цьому плані Спілка. Окрім надання засобів захисту, НСЖУ організовує різноманітні консультації, практичні семінари, тренінги з безпеки, реагуючи на запити журналістів.
– Окрім того, зараз спостерігаємо великий запит на професійну техніку для журналістів, адже не секрет, що під час роботи у гарячих точках вона часто виходить з ладу. Такі фотоапарати, які сьогодні отримали Анна і Олександр, ми вже не вперше передаємо медійникам, і знаємо, що ця техніка якісна і дуже добре показала себе у гарячих точках, – зауважила Ліна Кущ.
Анна Кудрявцева, яка вже тричі побувала на передовій, зокрема у Часовому Яру та на Горлівському напрямку, розповіла, що у зоні бойових дій зйомка повинна бути оперативною, а її старий фотоапарат вже до бажаного рівня не дотягує.
– Передусім я щиро дякую за допомогу. У мене є старенький фотоапарат, але він дає п‘ять кадрів за секунду. Ним вкрай важко знімати артилерію. Треба, щоб був швидший. А тепер, думаю, у мене будуть виходити кращі кадри, – ділиться Анна Кудрявцева.
У Олександра Гусєва камера служить уже майже 10 років, тож її ресурс майже спрацьований. Він задоволений отриманою від НСЖУ технікою, яка дасть можливість покращити якість знімків.
Також під час передачі фотоапаратів медійники розповіли про теми, які, на їхню думку, зараз найважливіші. Так, Олександр Гусєв зазначив, що його найбільше зачепила тема трагедії цивільних людей, які опинилися в зоні бойових дій.
– Не передати словами, як це – коли першим опиняєшся на місці події, ще до прибуття правоохоронців, наприклад, після «прильоту». Тоді просто не знаєш, за що хапатися – фіксувати те, що відбувається, чи замість цього допомагати людям. А іноді бувають ситуації, коли військові просять їх не знімати. Звісно, слухаєшся, але розумієш, що потрібно фіксувати все, аби донести правду про війну людям. Сподіваюся, що колись вдасться зробити фотографію, як припинить цю війну, – розповів фотограф.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Києві – 050 680 52 04 (Ілля Суздалєв, координатор Київського центру), адреса: вул Хрещатик 27-а.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ