Понад тридцять юних слухачів взяли участь у занятті Школи журналістики Івано-Франківської обласної організації НСЖУ: це ліцеїсти, студенти-першокурсники кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та гуртківці із Центру дитячої та юнацької творчості.
Слухачів школи привітали секретариня НСЖУ, координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ, заслужена журналістка України Вікторія Плахта й координаторка Школи журналістики, доцентка Галина Пристай.
Заняття відбулось у форматі тренінгу, який провів досвідчений журналіст – власкор газет «Вісті…» та «Порадниця» в західному регіоні України, член Національних спілок журналістів та краєзнавців України Михайло Мазур.
Слухачі дізналися багато корисного і цікавого про журналістику.
Михайло Йосифович зазначив, що для нього журналістика – це стиль життя.
– Журналіст завжди повинен бути в курсі цікавих подій, не залежно, чи він спортивний журналіст, чи пише про питання культури, економіки, політики. Журналіст має бути в «темі». Журналістика – це така професія, де потрібно все життя вчитися, – наголосив Михайло Мазур.
Він – автор багатьох фотовиставок, тож охоче поділився зі слухачами Школи досвідом, як зробити вдалі світлини, створити цікаві фоторепортажі, надав можливість майбутнім медійникам покористуватися професійною камерою, а також проаналізував фотографії, зроблені ними. Для всіх присутніх такий досвід був уперше.
Загальні поради слухачам Школи журналістики від Михайла Мазура:
- слово – то зброя журналіста;
- завжди потрібно вміти зловити цікаві думки і записати. Журналісти мають багато знати й доносити до людей цікаву інформацію;
- журналіст має бути аналітиком, бо людям цікава думка суспільства, а аналітична стаття привертає увагу;
- треба розуміти, чого потребує ваш читач, а також потрібно підтримувати довіру до медіа.
Поради щодо фотографування від Михайла Мазура:
- у фоторепортажі мають бути ілюстрації події, а тексту – небагато;
- навпроти вікна фото завжди буде світлішим, тож треба вміти відредагувати;
- матеріали, без фотографії – «сліпі»;
- фотографія додає щонайменше 30% цікавості до матеріалу.
– Заняття в такому форматі є дійсно дуже важливі, пізнавальні та необхідні нам як майбутнім журналістам. Адже від кого нам ще черпати досвід та знання, як не від професіоналів та досвідчених фахівців у своїй справі, – поділилася своїми враженнями про зустріч слухачка Школи журналістики Тетяна Сарай.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС