Журналісти загальнонаціонального телеканалу “Ми – Україна” побували і поспілкувалися з жителями прифронтового міста Оріхова Запорізької області. Як живуть незламні оріхівці під постійними обстрілами – кореспонденти покажуть вже у цю суботу в ефірі Єдиного марафону.
– Люди в Оріхові не просто живуть, а фактично виживають. Практично кожен будинок у місті зруйновано, – розповідає кореспондентка “Ми – Україна” Олена Каптюх.
За словами журналістки, місцеві жителі радо зустрічають медійників і тішаться, що про них памʼятають. Такі зустрічі дають їм надію та віру.
– Люди на прифронтових територіях живуть наче під інформаційним куполом – відсутність нормального звʼязку і інтернету, тому їм інколи і здається, що про них всі забули. Проте тут завжди є поліція і ДСНС, і навіть ми намагаємось приїжджати якомога частіше, – коментує Олена, – бо потрібно розповідати про ці історії, навіть історія однієї людини, однієї бабусі вона дуже важлива.
На запитання – чи лячно працювати на прифронтових територіях, Олена сміється і додає: «Страшно перші п’ять хвилин – відчиняєш двері і чуєш як гупає фронт, а потім вже не зважаєш і починаєш максимально швидко і обережно виконувати свою роботу».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Зирянова