Червнева серія занять розпочалася в навчально-просвітницькому проєкті «Кроки до сталого розвитку», який на підтримку локальних медіа з прифронтових і деокупованих територій проводить НСЖУ за підтримки уряду Японії і ЮНЕСКО.
Онлайн-захід на тему «Розвиток цифрових платформ традиційних медіа» з журналістами видань «Новини Городнянщини» (Чернігівщина), «Перемога» (Сумщина) та «Зоря Приірпіння» (Київщина), провів ментор Андрій Юричко – журналіст, медіатренер Академії української преси.
«Зум-зустріч видалася дуже корисною і насиченою, – зазначив у коментарі НСЖУ головний редактор «Зорі Приірпіння» Олександр Наказненко. – Всі ми, учасники зустрічі, знайшли спільну мову і чимало важливих «точок дотику» у плані функціонування і розвитку цифрових ЗМІ. Загальне враження – що ментор цієї зустрічі добре орієнтується в темі проблематики цифрових платформ та можливостей їхнього використання друкованими виданнями. А головне, що він зміг свої знання і практичні навички доступно пояснити учасникам зум-конференції. Наше видання неодмінно візьме в роботу багато чого з почутого на цій онлайн-платформі, організованій НСЖУ».
«Я скинув Андрієві Юричку посилання на наш сайт «Новини Краснопільщини», і він одразу зробив його аналіз, указав на наші плюси, підказав, що треба виправити, – розповів редактор «Перемоги» Олександр Моцний. – Також було корисним спілкування про використання соціальних мереж. Ми розібрали такі тонкощі, як використання фейсбук-сторінок і фейсбук-груп друкованого видання. Цікавою була порада публікувати в інтернеті найкращі публікації з паперової газети. Деякими порадами Андрія Юричка я вже скористався, і за кілька днів є певне, хоч поки що й невеличке, зростання відвідувань наших інтернет-ресурсів».
Як додав Олександр Моцний, цікавим виявилося спілкування не лише з ментором, а й із іншими учасниками онлайн-зустрічі.
Нагадаємо, в проєкті «Кроки до сталого розвитку» беруть участь 27 друкованих видань із прифронтових і деокупованих територій України. Тривають індивідуальні консультації по 3 редакції, де вони можуть поспілкуватися з ментором, задати практичні питання і отримувати конкретні відповіді. Навчання триватиме три місяці, впродовж яких його учасники отримують індивідуальні консультації з менторами та беруть участь у спільних онлайн-семінарах.
Головне завдання – допомогти кожному виданню стати на ноги, осучаснити підходи до створення контенту, здобути знання про цифрові платформи для просування медіа і пошуку нових можливостей.
Як і в травні, на кінець червня планується три загальні зуми за кожним з напрямків, на які буде запрошено не тільки учасників проєкту, а й усіх охочих, хто заповнить форму реєстрації на ресурсах НСЖУ.
Інформаційна служба НСЖУ