Медіа під час воєнного стану: у Чернівцях відбувся тематичний круглий стіл
Журналісти-переселенці обмінялися досвідом роботи під час воєнного часу
Центр журналістської солідарності НСЖУ в м. Чернівці спільно з кафедрою журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича провели засідання «круглого столу» на тему: «Виклики, проблеми та перспективи для журналістики під час воєнного стану».
Журналісти-переселенці, які нині мешкають у Чернівцях, студенти кафедри журналістики та представники місцевих медіа говорили про специфіку роботи журналістів під час воєнного стану, ділилися досвідом роботи, визначали можливі дії, які дуже згодяться у висвітленні нинішніх подій як на фронті, так і на відносно мирній території.
«Сьогодні журналістика переживає своєрідне випробування на стійкість, професіоналізм, готовність працювати в будь-яких умовах задня свободи. Це яскраво засвідчують і журналісти, які зі зброєю в руках женуть окупантів з нашої землі, і журналісти, які зараз тримають інформаційний фронт», – наголосила завідувачка кафедри журналістики ЧНУ Любов Василик.
Учасники «круглого столу» під час дискусії намагалися визначити можливі ризики, розробити алгоритм дій журналіста в різних ситуаціях, а найголовніше у тих, коли виникає безпосередня загроза їхньому життю. Під час обговорення визначеної проблематики не оминули й психологічні аспекти.
«До всього потрібно прискіпливо готуватися. Немає значення чи працює журналіст десь в тилу, чи перебуває у відрядженні у «гарячих точках». Принципи журналістики в нашій роботі діють завжди. Нині працювати стало набагато відповідальніше, зважаючи ще й на вимоги воєнного стану, – зауважив координатор Чернівецького центру журналістської солідарності Володимир Бобер. Принагідно він проінформував присутніх про роботу центру та підтримку для журналістів, яку тут можна отримати. Приміром, присутніх зацікавив прокат захисного спорядження (бронежилет, шолом) та засобів медичного захисту, які організовано при центрі.
Модерована дискусія на означену тему тривала близько двох годин і засвідчила, що військова тематика нині твердо посідає перші місця, коли йдеться не лише про роботу журналістів, але й стосується всієї нашої життєдіяльності.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну та інші види допомоги