Навчальний семінар «Як бути коректним і толерантним» відбувся в Національній спілці журналістів України. Участь у заході взяли журналісти і представники органів місцевого самоврядування та державної влади Київської області. Семінар був присвячений практиці висвітлення тем, пов’язаних із людьми з інвалідністю, а також правилам толерантного спілкування з цими людьми.
Під час заходу автор
і керівник проекту, журналіст, Секретар дорадчої ради Київської обласної
асамблеї інвалідів Олег Трачук презентував збірку методичних рекомендацій і
порід для представників ЗМІ та представників органів влади.
«Основне питання – як донести до читача, глядача, слухача, що люди
з інвалідністю, потребують не співчуття, а розуміння і прийняття їх суспільством як рівних. Адже багато хто з них займає активну життєву позицію і дуже часто може стати для всіх прикладом успішності
і віри в свої сили. Над
рекомендаціями, які увійшли до збірки, я працював тривалий час, намагався викласти
їх максимально доступно і зрозуміло для всіх, хто бажає розібратися в цій
проблематиці, – незалежно від професійної діяльності, освіти та соціального
становища», – зазначив Олег Трачук.
Організаторами проекту виступили Київська обласна асамблея людей з інвалідністю та Всеукраїнська громадська організація «Прагнення» (голова – депутат Київської обласної ради Олег Іваненко) за підтримки Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
За словами директора департаменту Ігоря Мещана, який виступив перед учасниками вебінару, в Київській області мешкають майже 100 тисяч людей з інвалідністю, із них 10 тисяч – діти. Посадовець відзначив, що за останні роки державна політика спрямована на включення людей з інвалідністю до повноцінного життя, і це приносить результати. «Ми підтримуємо цей проект, тому що він активно сприяє створенню умов для прийняття в суспільстві людей з інвалідністю та допомагає їх активній соціалізації», – переконаний директор департаменту.
Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ розповіла учасникам семінару, як журналісти можуть сприяти вирішенню конфліктів у своїх громадах.
«Кожен конфлікт проходить кілька стадій розвитку, і використання «мови ворожнечі» – в соціальних мережах чи в медіа – тільки загострює стосунки. Тому журналістам варто уникати поширення шкідливих стереотипів, які призводять до дискримінації окремих груп громадян: людей із інвалідністю, переселенців, хворих на COVID-19 тощо. Навпаки, варто використовувати медіа як майданчик для діалогу, адже журналісти, особливо місцеві, – це авторитетні в своїх громадах люди», – наголосила Ліна Кущ.
Трансляція семінару відбувалася на Фейсбук-сторінці Національної спілки журналістів України. Відеозапис доступний за посиланням:
Трансляція семінару відбувалася на Фейсбук-сторінці Національної спілки журналістів України. Відеозапис доступний за посиланням: https://www.facebook.com/nsju.org/videos/170318004795617