Другого листопада світ відзначив День припинення безкарності за злочини проти журналістів. З цієї нагоди львівські студенти-журналісти написали листи своїм колегам, які перебувають у російському полоні. Зі словами вдячності, підтримки та віри студенти звертались до своїх старших колег. Також, вони намалювали плакат, на якому зазначили «Ми нетерпляче чекаємо Вашого повернення додому, до мирного, спокійного, теплого ДОМУ».
Серед журналістів, які незаконно ув’язнені росією або зниклі безвісти на окупованій території Ірина Левченко, Дмитро Хилюк, Сергій Цигіпа, Максим Буткевич, Вікторія Рощина, Еван Гершкович та інші.
Листівка солідарності ще раз демонструє, що українські журналісти пам’ятають про усіх колег і щиро чекають їх повернення додому.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Львівського ЦЖС