Лиман традиційно вважався містом залізничників. Сьогодні це – прифронтове місто… Лиманська газета «Зоря» на чолі з головним редактором Олександром Пасічником постійно порушує теми, пов’язані із долями залізничників-лиманців, які внаслідок війни були змушені залишити свої домівки. На щастя, багато з них змогли знайти робочі місця на інших залізничних станціях і вузлах.
«Залізничників зі статусом внутрішньо переміщених осіб, за попередніми даними, близько 30 тисяч осіб, – ідеться в інтерв’ю голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олексія Семеруня, яке «Зоря» публікує у своєму свіжому номері. – Ми б хотіли їм допомогти…»
Залізничникам-переселенцям із окупованих Херсонщини і Донеччини доводиться мешкати в гуртожитках для залізничників. Для цих приміщень потрібна побутова техніка, про придбання якої дбають профспілки.
«З квітня 2022-го до нас почала надходити інформація, що з Маріуполя до Києва евакуюються провідники, трохи згодом – з Бахмута, Костянтинівки, Нової Каховки, Лимана, інших міст півдня та сходу країни. Усі вони потребували прихистку та забезпечення хоча б попервах найнеобхіднішим. Філія «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» забезпечила їх працевлаштування та для тимчасового проживання виділила кімнати, які раніше слугували у вагонній дільниці станції Київ-Пасажирський для міжрейсового відпочинку провідників, – розповів Олексій Андрійович. – А об’єднана профспілкова організація разом із первинкою потурбувалася про такі необхідні побутові речі, як праска, дошка для прасування та електричні чайники. Згодом людей ставало більше, і виникла потреба облаштувати кухню додатковою електричною поверхнею, ще одним великим холодильником, каструлями та пательнею, а також пральною машиною…»
Крім облаштування гуртожитків, профспілки вживають заходів для забезпечення літнього оздоровлення дітей переселенців.
«В Україні війна і вона, на жаль, триває. Тисячі поранених і сотні загиблих залізничників та членів їхніх сімей, десятки тисяч залізничників стали внутрішньо переміщеними особами, понад 10 тис. залізничників у лавах Збройних Сил України. Ми щодня шукаємо можливість як їм допомогти… – каже Олексій Семерунь. – Роботи для профспілок вистачає».
Інформаційна служба НСЖУ