«Поляки – на передовій підтримки українців!» – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, який разом із першою секретарем НСЖУ Ліною Кущ 24 березня відвідав Варшаву і зустрівся з президентом Польської асоціації журналістів Кшиштофом Сковронським та віце-президентом Йолантою Гайдаш.
У зустрічі також взяв участь кореспондент Радіо Wnet в Україні, член Польської асоціації журналістів Павел Боболович.
Асоціація з перших днів повномасштабного вторгнення надала прихисток українським журналістам у своєму будинку відпочинку в Казімєж-Дольному, передає в Україну гуманітарну допомогу. І що важливо, асоціація максимально привертає увагу до боротьби із російською пропагандою та до бойкоту і покарання путінських пропагандистів.
Тривалою була розмова із керівництвом провідної польської «Gazeta Wyborza» та її Фундації, через яку десятки українських медіа отримують регулярну допомогу – економічну та технікою. Ця допомога йде через Ukrainian Media Fund, дієву ініціативу скандинавських медійників. Досвідчених польських газетярів особливо зацікавила тема відродження за підтримки Національної спілки журналістів України місцевих газет на деокупованих і прифронтових територіях.
«Колеги захоплюються відданою роботою наших журналістів-героїв з Херсона, Бахмута, Ізюма, Лимана… Саме друковані ЗМІ на поруйнованих окупантами територіях є ефективними і єдиними джерелами надійного інформування», – наголошує Сергій Томіленко.
Голова НСЖУ каже, що особливо був радий зустрічі з Агнешкою Ромашевською, очільницею телеканалу БЕЛСАТ.
«Ми знайомі уже понад 10 років, я захоплююся її відданістю справі розвитку незалежного білоруського мовлення. Пані Агнешка, Олексій Дікавицький та велика професійна команда БЕЛСАТУ щодня творить телеканал, який є дієвим у донесенні правди та у справі боротьби з російською пропагандою не лише для білорусів, а й для мільйонів росіян».
В прямому ефірі БЕЛСАТУ Сергій Томіленко розповів про роботу українських журналістів у часи війни та про заклик НСЖУ, підтриманий Європейською федерацією журналістів, щодо необхідності організації трибуналу над Росією за злочини проти журналістів та за розпалювання війни.
Ключовою темою зустрічей у Варшаві був заклик до впровадження демократичним світом системних рішень із економічної стійкості українських медіа. Адже стійкість медіа – це реалізація українцями права на доступ до важливої перевіреної інформації, яка у часи війни може і рятує життя.
Нагадаємо, напередодні Сергій Томіленко і Ліна Кущ відвідали з візитом Норвегію, де як спеціальні гості взяли участь у національному конгресі Норвезької спілки журналістів, провели переговори про розширення співпраці з керівництвом цієї спілки, а також норвезької Комісії із журналістської етики, науковцями Університету Осло і очільниками норвезьких медіакомпаній, зокрема – з генеральною директоркою Норвезької асоціації медіабізнесу (MBL) Ренді Огрі, чільними представниками Міністерства закордонних справ Норвегії. Наскрізною темою зустрічей української делегації в Норвегії був заклик до прийняття системних рішень з економічної підтримки незалежних українських медіа та забезпечення доступу українців до оперативної, правдивої і повної інформації.
Інформаційна служба НСЖУ