У четвер команда Дніпропетровської обласної організації НСЖУ і Центру журналістської солідарності НСЖУ завітала до Кривого Рогу. В рамках робочої поїздки зустрілись із активом міського журналістського осередку, із криворізькими медійниками, відвідали місцеву телерадіокомпанію «Рудана».
– Сьогодні локальні медіа буквально виживають. Проблем і викликів чимало. Додаються ще й постійні ризики через ворожі ракетні атаки, – зауважив голова Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук. – Проте, важливо зберігати свою головну роль у суспільстві – інформаційну. Ми об’єднуємо усі зусилля для того, щоб разом долати труднощі, бути стійкішими, і щоб наші журналісти лишались в професії!
Про особливості роботи криворізьких медійників в умовах війни, сучасні реалії, ризики і небезпеку, журналістську солідарність говорили зокрема в ході запланованих зустрічей.
Відвідали також одне із місць прильоту, неподалік від якого живе заступник генерального директора ТРК «Рудана» Олександр Темчур.
– Ранок понеділка, збираюсь на роботу… аж раптом страшенний вибух зовсім близько! – згадує трагічні події минулого літа криворізький медійник. – Дев’ятиповерховий будинок поряд із зупинкою громадського транспорту, на місці квартир на 4 та 5 поверхах – страшна чорна порожнеча… Прямо через дорогу – школа!..
30 червня опів на третю ночі від потужного вибуху прокинулась Ірина Бугайова, шеф-редакторка альманаху «Символ». Тоді внаслідок влучання були повністю зруйновані два під’їзди сусіднього будинку. Це буквально за пару кварталів від редакції місцевої телерадіокомпанії «Рудана».
Такі реалії промислового міста на Дніпропетровщині, на жаль. І в таких умовах підвищеного ризику живуть і працюють нині криворізькі журналісти. Хоч Кривий Ріг розташований за кілька десятків кілометрів від лінії фронту, однак місто, та й область, – під постійними обстрілами.
– Минулого літа через ракетні атаки серйозних руйнувань зазнав будинок редакторки криворізького сайту «0564.ua» Світлани Романенко. А в квартирі журналістки «Першого криворізького» Олени Смоліної вибило вікна. І це лише по Кривому Рогу… Після кожної ракетної атаки по Дніпропетровщині ми передовсім уточнюємо, чи усе в порядку із колегами-медійниками. Спілка журналістів надає посильну допомогу кожному, хто її потребує, – каже координаторка Дніпровського центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Назарова.
За клопотанням Центру журналістської солідарності НСЖУ отримали фінансову допомогу від Спілки та її міжнародних партнерів медійники з Дніпра, Павлограда, Марганця, Нікополя, Апостолового, Кривого Рогу.
ДОВІДКА. За клопотанням Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ отримали фінансову допомогу від Спілки та її міжнародних партнерів медійники з Дніпра, Павлограда, Марганця, Нікополя, Апостолового, Кривого Рогу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС