Економічній стійкості локальних ЗМІ в умовах війни було присвячено навчальний захід, що відбувся в рамках навчально-просвітницького проєкту «Кроки до сталого розвитку», який на підтримку локальних медіа з прифронтових і деокупованих територій проводить НСЖУ за підтримки уряду Японії і ЮНЕСКО.
Онлайн-захід з журналістами видань «Путивльські відомості» (Сумщина), «Вісник Куп’янщини» (Харківщина) та «Родной город» (Донеччина), провів ментор Костянтин Григоренко – секретар НСЖУ, керівник мультимедійного видання «Обрії Ізюмщини».
«Мені дуже подобається формат таких зустрічей – троє слухачів і ментор. Це дозволяє і обмінюватися досвідом, і більше поспілкуватися з ментором, – сказала в коментарі НСЖУ редакторка «Путивльських відомостей» Тетяна Каушан. – Під час спілкування обговорювали, як місцеві видання можуть вижити, на яких ресурсах шукати допомогу. Цікаво було обговорити з колегами роботу їхніх сайтів, бо ми ще сайту не маємо. Костянтин Олександрович – дуже гарний ментор із цікавим досвідом».
«Костянтин Григоренко дав корисні поради, які ми можемо застосовувати в повсякденній робочій діяльності, – вважає редакторка «Вісника Куп’янщини» Ольга Полтавець. – Ми – в схожій із «Обріями Ізюмщини» ситуації, бо Куп’янськ і Ізюм – недалеко один від одного. Але, на жаль, Куп’янськ більше обстрілюють, і через це «Укрпошта» не працює, роздрібну реалізацію здійснювати нікому, реклами немає. Газети розповсюджуємо на волонтерських засадах. Але сподіваємося, що колись і в Куп’янську буде спокійніше, і ми зможемо застосувати знання, отримані під час навчання, на практиці».
«Григоренко – людина з величезним досвідом, він завжди був у авангарді змін, – каже редактор «Родного города» Максим Забєля. – Поступовий перехід друкованих медіа до онлайн-роботи – це своєрідний «коник» цього ментора. Цікаво було почути про напрацювання його редакції в останній час, уже після визволення міста. Поради про те, як втримати аудиторію і розширити її за рахунок онлайн-ресурсів, – це дуже гарна можливість для того, щоб зрозуміти додаткові способи нашого виживання як медіа».
Нагадаємо, в проєкті «Кроки до сталого розвитку» беруть участь 27 друкованих видань (https://t.me/spilkanews/6068) із прифронтових і деокупованих територій України. Тривають індивідуальні консультації по 3 редакції, де вони можуть поспілкуватися з ментором, задати практичні питання і отримувати конкретні відповіді. Навчання триватиме три місяці, впродовж яких його учасники отримують індивідуальні консультації з менторами та беруть участь у спільних онлайн-семінарах.
Головне завдання – допомогти кожному виданню стати на ноги, осучаснити підходи до створення контенту, здобути знання про цифрові платформи для просування медіа і пошуку нових можливостей.
Як і в травні, на кінець червня планується три загальні зуми за кожним з напрямків, на які буде запрошено не тільки учасників проєкту, а й усіх охочих, хто заповнить форму реєстрації на ресурсах НСЖУ.
Інформаційна служба НСЖУ