Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та її філії щодня ведуть боротьбу за те, щоб громадяни отримували найбільш точну та актуальну інформацію про COVID-19 та інформують журналістів про їх права та заходи безпеки, які вони повинні вжити в ці критичні часи.
Доступ до інформації, у цей вирішальний момент, надзвичайно важливий. У той же час обов’язок медіа-роботодавців полягає у дотриманні ряду запобіжних заходів, до яких всі спілки повинні закликати своїх членів.
Спеціалізована сторінка на сайті МФЖ має на меті висвітлити ініціативи у всьому світі, що проводяться спілками та медіа-організаціями, щоб забезпечити максимально безпечні умови роботи для працівників ЗМІ. У цьому розділі також містяться посилання на ключові авторитетні ресурси, на інформацію з яких варто спиратися всім журналістам, перш ніж повідомляти про коронавірус. Нижче ми надаємо переклад інформації, яка була зібрана колегами з Міжнародної Федерації Журналістів.
Міжнародна федерація журналістів є найбільшим у світі об’єднанням працівників медіа, її членом є Національна Спілка журналістів України.
Бережіть себе та дотримуйтесь норм журналістської етики!
Дії спілок:
Австралія: Рекомендації від найбільшого об’єднання австралійських медіа-працівників MEAA Media
Об’єднане Королівство: Поради для журналістів-фрілансерів від Національної спілки журналістів
Швеція: Спілка журналістів Швеції запустила на своєму веб-сайті спеціальну сторінку “Corona”, на якій розміщується корисну інформація, поради та новини, пов’язані з COVID-19.
Канада: Найбільша медіа-спілка країни CWA Canada закликає уряд включити працівників індустрії розваг до програми державної підтримки. Варто зазначити, що у Канаді до індустрії розваг відносять телевізійні шоу, розважальні програми на ТВ та радіо тощо.
Боснія і Герцеговина: Асоціація журналістів опублікувала рекомендації
Франція: Лист Національної спілки до всіх журналістів щодо коронавірусної кризи
Австрія: Профспілка працівників поліграфії, журналістики та друкованих медіа (GPA-djp) домовилась про пакет спеціальної трьохмісячної допомоги «Corona short-time work», згідно до якого усі працівники індустрії отримують 80-90% компенсації. Профспілка також проінформувала своїх членів про вимоги до роботи з дому.
Бельгія: Association des Journalistes Professionnels вивчає всі заходи, вжиті у французькомовних редакціях для боротьби з поширенням COVID-19.
Італія: FNSI закликав уряд підтримати журналістів під час надзвичайного плану надзвичайних ситуацій, зокрема місцеві ЗМІ, що стикаються з безпрецедентними проблемами.
Португалія: Sindicato des Journalistas зробили спеціальний розділ на своєму веб-сайті про ситуацію навколо коронавірусу.
Нідерланди: Журналісти-фрілансери та фотожурналісти, які стикнулися зі скасуванням завдань, можуть повідомити про це через гарячу лінію Нідерландська асоціація журналістів (NVJ). NVJ, в свою чергу, попросив центральний уряд та муніципалітети запровадити спеціальні заходи підтримки, які вони розробили.
Уругвай: Асоціація преси Уругвая публікує рекомендації.
Північна Македонія: Рада медіа-етики Македонії (CMEM) об’єднала зусилля з Асоціацією журналістів Північної Македонії (AJM) та оприлюднила «Настанови щодо етичного, відповідального та професійного висвітлення коронавірусу» на македонській, албанській та англійській мовах.
Попередня кампанія, яка була направлена на профілактику захворювання, впроваджена Асоціацією преси Уругваю за підтримки Уругвайського медичного союзу, Федерації держслужбовців у сфері охорони здоров’я та Уругвайської федерації охорони здоров’я.
Парагвай: Реакція Sindicato de Periodistas del Paraguay навколо ситуації щодо коронавірусу.
Латинська Америка та Карибський басейн: Федерація журналістів Латинської Америки та Карибського басейну (FEPALC) висловлили свою стурбованість щодо коронавірусу та опублікували рекомендації для журналістів на тему заходів безпеки та гігієни під час роботи.
Інші ініціативи:
New York Times надав безкоштовний доступ до основних новин та корисних рекомендацій щодо спалаху коронавірусу.
Добірка корисних ресурсів та кращих практичних порад від Public Media Alliance.
Заява News Media Association щодо коронавірусу.
Громадське радіо Бангладешу транслює освітні програми на тему профілактики коронавірусу.
Ініціатива Аргентинської асоціації журналістських організацій (ADEPA) «Ми зупинимо цей вірус разом».
Аргентинська газета “Clarín” надала необмежений доступ до її цифрового контенту на період пандемії.