До Львова повернулась знімальна група, яка використовувала бронежилети та шоломи, надані Львівським центром журналістської солідарності НСЖУ. 1,5 Терабайти відзнятого відео. Тисячі фотокадрів. Понад 3 000 кілометрів за тиждень –саме стільки подолала команда відеопродакшну Museway спільно із журналістом та фотографом, аби підготувати серію матеріалів про ситуацію в Україні: у регіонах, які найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення. Вже згодом відео, фото та текстові матеріали побачать жителі Нідерландів.
Створення цих матеріалів – це частина масштабної фандрейзингової компанії на збір коштів для людей з постраждалих від війни регіонів України. Її організовують представники міжнародної організації «Kerk in Actie», які є частиною Протестантської церкви в Нідерландах, спільно з БО «Українська освітня платформа».
Саме в співпраці з останньою нідерландські партнери вже допомогли українцям з постраждалих громад тим, що було необхідно. Як розповів керівник Львівського ЦЖС Андрій Болкун, у команді було шість осіб (режисер, оператор-постановник, оператор, гафер (художник по світлу), журналіст та фотограф), яким Спілка журналістів Україні допомогла засобами захисту: бронежилетами та шоломами.
– За сприяння НСЖУ наші медійники змогли проїхати до небезпечних територій, аби відзняти та показати світові ті населені пункти, які чи не найбільше постраждали від росіян, оскільки були окупованими”, – зазначила журналістка Вікторія Хома, яка є членкинею Національної спілки журналістів України.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 067 370 04 40 (Андрій Болкун, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ