Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ розпочав співпрацю з міжконфесійним громадським формуванням «Капеланський патруль», яке надає морально-психологічну та духовну підтримку працівникам правоохоронних підрозділів. Про деталі співробітництва йшлося під час зустрічі в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ із капеланом Андрієм Біликом – членом НСЖУ та Спілки християнських письменників України.
Коли вибухнув четвертий реактор на Чорнобильській АЕС, Андрій Білик був призваний як військовий запасу, для проведення його дезактивації. В 2000-2006 роках навчався на теологічному факультеті Буковинського Біблійного інституту. Автор багатьох книг та статей на релігійні теми.
Після повномасштабного вторгнення Андрій Білик став військовим капеланом. Він перший з Івано-Франківська, хто закінчив міжконфесійну капеланську академію.
– Я зараз працюю і з військовими, але основна моя діяльність – служіння правоохоронцям. Думав, що важко буде, але Бог посилає таких людей, які неабияк сприяють у роботі. Приємно здивований, що вони жертвують так багато, і ця жертовність захоплює. Хочу, щоб її помічали та гідно відзначали. До речі, в Коломиї та Верховині також є капелани нашого формування. І хоча це священники різних конфесій, але ми разом робимо спільну справу на славу Божу – розповідає Андрій Білик.
Капеланський патруль Івано-Франківська розпочав співпрацю з Військовою службою правопорядку в Збройних силах України. У межах співпраці – і відправлення на відпочинок групи дітей військовослужбовців ВСП та дітей поліцейських, які отримали поранення на фронті, в літній табір Your Camp, що розташований у мальовничому місці Карпат.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ