У межах проєкту «Партнерство задля Перемоги» Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ в партнерстві з Департаментом інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківською обласною дитячою клінічною лікарнею, завдяки допомозі й підтримці волонтерів асоціації «Anteas Alessandria», громад УГКЦ міст Турина й Анкони (Італія) важкохворі діти з України проходять безоплатне лікування в провідних італійських клініках.
Під час зустрічі партнерів проєкту з вінничанкою Ольгою та її важкохворою 12-річною дочкою Дариною обговорили питання їхнього переїзду до Італії та проведення там дитині додаткового обстеження.
Як розповіла мама дівчинки, проблеми зі здоров’ям у її доньки почалися в листопаді 2022 року. Після лікування у Вінниці, де живе сім’я, у серпні 2023-го Даринка повністю одужала.
–Ми раділи, бо дитина стала жити звичним життям. Але в січні 2024 року результати аналізів різко погіршилися. Зробили додаткові обстеження і виявилося, що стався рецидив. Ніхто не може сказати, чому так сталося. Наша лікарка Тетяна Король пояснила, що потрібно робити пересадку кісткового мозку. У розпачі я не знала – що робити, де шукати допомоги… Передусім, звернулася до лікарки, котра лікувала Даринку. Вона допомогла, і ми зконтактували з пані Уляною Сташко та отцем Іваном Стефураком в Івано-Франківську. Дуже вдячна всім партнерам проєкту – медикам, італійським волонтерам, працівникам Центру журналістської солідарності – всім, хто долучився, щоб допомогти нашій сім’ї, нашій Даринці. Окрема вдячність отцю Івану Стефураку. Він – людина неймовірної душі! Чесно, я не вірила, що хтось відгукнеться нам допомогти, не вірила, що таке може бути, – зазначила мама важкохворої дівчинки.
Уляна Сташко, лікарка-анестезіологиня Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, членкиня опікунської ради ОДКЛ, співзасновниця БФ «Фундація доброчинців», розповіла, що мама з дівчинкою відправляються до Турина, де в італійській клініці лікарі додатково обстежать дитину та визначать подальшу тактику лікування.
–12-річній Даринці потрібна пересадка кісткового мозку. Провели тестування – родинні донори не підходять. Зараз дівчинка у супроводі мами їде на дообстеження і лікування в клініку італійського міста Турин. Ми будемо підтримувати з ними постійний контакт. Сподіваюся, все буде добре і Даринка повністю одужає, – сказала Уляна Сташко.
Завдяки партнерству Івано-Франківського Центру журналістської солідарності з Департаментом інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківською обласною дитячою клінічною лікарнею, допомозі та підтримці волонтерів асоціації «Anteas Alessandria», громад УГКЦ міст Турина й Анкони на лікуванні та реабілітації в Італії нині перебувають двоє важкохворих дітей з Івано-Франківщини – 14-ти та 10-ти років.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ в співпраці з Департаментом інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ й надалі надаватиме підтримку тим, хто її потребує.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ