Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ влаштував захід з арт-терапії – «Робимо іграшки своїми руками». У форматі майстеркласу його провела журналістка, членкиня НСЖУ Наталія Храбатин для майже двадцяти осіб – це ВПО-медійники, журналісти місцевих медіа, студенти та вихованці Школи журналістики обласної організації НСЖУ.
– Уже доброю традицією стало проведення на базі нашого Центру різноманітних майстер-класів, які допомагають відволіктися від щоденної роботи, на якийсь час забути про проблеми. Це дуже потрібно і корисно, особливо за нинішніх умов. Оскільки наближаються різдвяні та новорічні свята, то вирішили робити ялинкові іграшки. Впевнена, що, окрім внутрішньої гармонії, гарного настрою й оригінальної прикраси, кожен з учасників отримав нові навички та розкрив у собі талант, – зазначила ініціаторка заходу, секретариня НСЖУ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, заслужена журналістка України Вікторія Плахта.
Перед початком майстеркласу Наталія Храбатин ознайомила учасників із технікою декорування кульок – декупажем. Упродовж півтори години, учасники майстеркласу здобували нові навички і новий творчий досвід.
Власноруч виготовлені ялинкові іграшки учасники майстер-класу забрали, аби прикрасити свої оселі. Дехто виготовив декілька святкових кульок і подарував Центру. Тож ними прикрасять і офіс.
– У такий важкий час нам усім дуже необхідно хоч трохи часу приділити творчості, щоб забутися, потрібне психологічне розвантаження. Хоча би і в такий спосіб – участь у майстер-класі. Кожна іграшка по-своєму оригінальна, індивідуальна і несе родинну енергетику. Адже її автори викладали на макеті те, про що думали. Впевнена, що учасникам було цікаво і корисно. Можливо, хтось зробить святкові кульки вдома зі своїми дітьми, хтось спробує навчити друзів, – підсумувала Наталія Храбатин.
Своїми враженнями також поділилися й учасники заходу.
– Нині не складно придбати новорічні кульки на будь-який смак. Але набагато цікавіше зробити їх власноруч, вкладаючи в роботу частинку своєї душі. Завдяки майстер-класу від Наталії Храбатин ми змогли відволіклись від щоденних робочих буднів і трішки зануритись у казку. Іграшка, яку я створила за допомогою простих підручних засобів, є особливою. Для мене це передусім кулька віри і надії на якнайшвидшу перемогу над ворогом, – зазначила Лілія Боднарчук, завідувач редакції новин ОТБ «Галичина», голова обласної організації НСЖУ.
– Центр журналістської солідарності – не лише майданчик для професійної підтримки журналістів, а й місце, де медійники можуть отримати моральну, психологічну підтримку. Яскравим свідченням цього є сьогоднішній майстер-клас. Дуже задоволена участю. Ми з колегами надзвичайно багато працюємо, тож ці заходи є доброю нагодою відволіктися, збагатитися духовно. Їх варто проводити» – наголосила Ліліана Хомишин, кореспондентка BBC Україна в Івано-Франківській області, голова Молодіжної ради ОСЖ.
– Майстер-клас був для мене цікавим. Це і як відпочинок, і як перший творчий досвід, – поділилася враженнями Ксенія Масляна, студентка кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника.
– Вдячна працівникам Центру журналістської солідарності за такий корисний захід. Була добра нагода відволіктися, розвантажити свої думки. Це свого роду наповнення душі. Іграшку робила вперше. Дуже сподобалося. Вдома у мене вже є прикрашена ялинка і ця кулька сьогодні також буде на ній, – зауважила студентка Анна-Марія Грохола.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС