Релокована із Харкова громадська організація «СмартМедіа», що займається діяльністю у сфері комунікацій реформ, провела в Івано-Франківську захід для журналістів, на якому ознайомила їх зі своєю діяльністю.
За кілька місяців на Прикарпатті активісти «СмартМедіа» не припиняли працювати у звичній сфері. Так, нещодавно організація представила відеофільми й аналітичні статті про реформи в Україні, в яких зібрано думки громадян, влади та експертів. Основна мета організації – створити комунікаційний майданчик між владою та громадянами, щоб вони змогли отримувати достовірну інформацію про реформи.
На думку голови ГО Олександри Щукіної, в умовах війни важливо проговорювати реформи, тому що війна підштовхнула владу до змін, а деякі реформи стали більш успішними протягом 2022-го. Як приклад, вона наводить цифрову реформу.
– На мою думку, реформа цифрової трансформації дуже успішна, і війна, навпаки, підштовхнула, показавши її ефективність. Якщо користувачів додатку «Дія» до війни було вісім мільйонів, то зараз 18.5 мільйонів! І реформа показала свою необхідність, і що потрібно все переводити в цифрові формати, аби люди могли не втратити документи. ВПО можуть отримувати допомогу через «Дію», – зазначила Олександра.
– Проте аналіз того, наскільки люди обізнані в реформах, свідчить, що цього не достатньо. Здебільшого люди не розуміють, які реформи відбуваються в країні. Реформи йдуть у швидкому темпі, які спровокувала війна. Розуміти, що відбувається, важливо для того, щоб країна розвивалася. Наша влада, чомусь так сталося, без руху громади не хоче розвиватися в правильному напрямі. Тому нам, як громаді, потрібно відстоювати та змушувати владу йти у правильному напрямі, – сказав експерт громадської організації «СмартМедіа» Віталій Світлик.
У планах «СмартМедіа» – продовжувати комунікацію реформ й охопити проєктом «Реформи для громадян» усю Україну.
– Ми вирішили: поки що нашим осередком буде Івано-Франківськ. У майбутньому будуть регіональні координатори по всіх областях реалізації проєкту, а також будемо розвивати комунікацію реформ із залученням громадян, бо це дуже актуально історія. І для іноземних партнерів важливо, щоб громадяни контролювали владу та моніторили процеси, – поділилася Олександра.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську