Росія використовує енергію як зброю. Іноземні ЗМІ часто пишуть про страйки, кажучи, що вони пов’язані зі зростанням рівня життя. Фактично вони не наголошують, у чім насправді річ. А йдеться про те, що енергетична війна, що виникла через розв’язану росією війну в Україні, також має місце. Про це говорив медіаексперт Сергій Чернявський, виступаючи на міжнародній конференції «Re:Cover – Як війна Росії в Україні змінює журналістику», яка пройшла у Братиславі (Словаччина).
– Хто має доносити до західних ЗМІ інформацію? Адже західна аудиторія повинна розуміти сенс того, що відбувається. Мають бути розставлені акценти. У нас «The Kyiv Independent» писав про «референдуми» в «республіках» в лапках, на відміну від багатьох західних ЗМІ, і пояснював західним колегам, чому це слово треба брати в лапки, – каже Сергій Чернявський. – Також багато італійських ЗМі і газет називають Путіна царем без лапок.
Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди» зазначила, що, на її думку, до західних ЗМІ мало б доносити правдиву і повну інформацію Міністерство закордонних справ України.
– Адже за кордоном багато проросійських політиків. Але, водночас, є і попит на правдиву інформацію. І недарма, ви знаєте, існує texty.org.ua. Коли сайт створив англомовну версію, і вона набрала більше переглядів, ніж україномовна. Там якраз роз’яснювалися такі моменти. Також скажу, наприклад, в арабських країнах «Раша тудей» перша за обсягом інформації, яку надає аудиторії. Тож це допомагає розповсюдженню російських наративів. А мало б бути навпаки, – зазначила Мусаєва.
Назарій Вівчарик, учасник конференції