В Івано-Франківську відбувся регіональний форум «Хвиля ефіру», приурочений до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, який об’єднав керівників та медійників теле- і радіокомпаній Прикарпаття, котрі від перших днів повномасштабного вторгнення росії ані на день не припиняли своєї діяльності.
Із професійним святом медійників привітав заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Футерко, вручив їм грамоти й подяки, а відеооператору коломийської телерадіокомпанії «НТК» Андрію Флорі, який захищав Україну від ворога, – медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».
Про роботу в умовах війни, допомогу ВПО-медійникам, колегам, які зазнали тяжких поранень, діяльність Школи журналістики та Центру журналістської солідарності учасникам зібрання розповіли голова обласної організації Національної спілки журналістів України Лілія Боднарчук та координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта. Промовці зазначили, що свою другу домівку працівники радіо та телебачення, які прибули із зони проведення бойових дій і прифронтових територій, знайшли на Прикарпатті. Й допомогли їм у цьому обласна організація НСЖУ та Центр журналістської солідарності НСЖУ.
Представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, член НСЖУ Ігор Маслов також поінформував про реформу в медіагалузі.
Із грантовими можливостями для медіа учасників форуму ознайомила директорка консалтингової компанії «Центр розвитку «Час змін» Мар’яна Кобеля-Звір.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук
Фото Миколи Мацюка