Організацію роботи Запорізького Центру журналістської солідарності на зимовий період та в умовах блекауту обговорили на грудневому засіданні секретаріату Запорізької обласної організації НСЖУ. А ще – до спілчанських лав прийняли нових членів. Традиційно засідання почали саме з цього питання. Заяви на вступ до спілки подали 6 молодих журналістів. Це – засновники і працівники двох нових Інтернет-медіа, створених вже під час війни) та їх досвідченіші колеги.
–Сама процедура прийому неочікувано для нас вилилася у цікаве професійне спілкування, і це було просто здорово. Ми розповіли про свою роботу, про творчі плани та задуми, одержали професійні поради від своїх досвідчених колег. У відповіді ж на запитання, чому вирішили вступити до НСЖУ, всі ми були одностайними: тому, що хочемо бути в команді, яка надихає, підтримує і захищає, – підкреслила після вступу журналістка Інтернет-медіа «Soda» Анна Лєвєнцова.
Доповідаючи на секретаріаті про роботу Центру журналістської солідарності,
його співкоординатори – голова організації Наталія Кузьменко та відповідальна секретар Валентина Манжура – зазначили, що головна мета Центру – підтримувати журналістів, які працюють у Запоріжжі під час війни, надавати їм організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
–У коворкінгу ЦЖС обладнані для медійників робочі місця з комп’ютерами, оргтехнікою, фото та відеоапаратурою. Тут завжди є світло, надійний зв’язок та Інтернет (є генератор, старлінк). А отже, Центр працює і продовжуватиме свою діяльність за будь-яких умов. Ми також надаємо медійникам в оренду техніку, захисне спорядження (бронежилети та шоломи), спальники для виїзду на прифронтові території та на лінію зіткнення, – зазначила Наталія Кузьменко.
–Окрім того, в Центрі для журналістів проводяться професійне навчання, офлайн і онлайн тренінги: безпекові, психологічні, юридичні, цікаві зустрічі, надаються індивідуальні консультації з будь-яких питань. А коворкінг Центру став ще й громадським простором, де проводять свої заходи за участю журналістів ГО міста, – додала Валентина Манжура.
Запорізькі медійники охоче працюють у ЦЖС, відвідують тренінги, заходи з професійного навчання. А журналісти-переселенці, завдяки роботі Центру, змогли повернутися в професію, та й просто часто приходять сюди, щоб поспілкуватися. Вони називають його своєю другою домівкою і місцем сили. І це вкотре переконує у необхідності і важливості місії Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото автора