Напередодні від’їзду в рідне місто медійниця з Харкова Віталіна Зіньківська завітала в Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську. У цьому місті провідна фахівчиня департаменту моніторингу якості контенту Національної суспільної телерадіокомпанії України живе більше року.
– У Харкові наша родина прожила під обстрілами сорок п’ять днів. Але ця трагедія була пом’якшена прекрасним Івано-Франківськом та неймовірними людьми. Це було знайомство, щоденне пізнавання, порівняння. Коли ми виїздили із Харкова, обрали це місто і жодного разу не пошкодували. Перші три місяці ми жили абсолютно безкоштовно, –згадує Віталіна Зіньківська.
В Івано-Франківську Віталіна часто долучалася до заходів, організованих Центром журналістської солідарності. Каже: була вражена готовністю допомагати у будь-який спосіб.
– Я не знаю, в якому місті могли б настільки душевно прийняти журналістів. Я була на декількох заходах і бачила, як координаторка Центру Вікторія Антонівна Плахта, як мати, клопоталася навколо кожного. Вона завжди запитувала: як справи, чи все гаразд, що потрібно? А ще багато було допомоги, і в тому числі – матеріальної. Для нас, переселенців, кожен кілограм цукру мав значення. Ніхто не залишався без уваги, – зауважила пані Віталіна.
Медійниця каже, що тут пізнала сутність «франківської душі»: завзятість, хазяйновитість, впевненість у тому, що життя має тривати й до цього варто докладати сили.
Сама Віталіна, яка з 2014-го займається волонтерством та допомагає воїнам ЗСУ, не припинила цього робити й у Івано-Франківську. Кожну вільну від роботи хвилину вона присвячувала волонтерству: закуповувала необхідні матеріали для маскувальних сіток, розкроювала тканини, плела.
Раніше журналістка розповідала, що її найбільшою мрією є повернення до рідного Харкова. Попри неймовірну гостинність Прикарпаття, Віталіна зрозуміла: настав час цю мрію здійснити.
– Усе-таки дім є дім. Думаю, що Харкову зараз потрібна кожна людина. У нас є «Армія відновлення»» і я обов’язково до неї приєднаюся, наскільки це буде в моїх силах. Є ще де завали розбирати, бо бомбардування та прильоти, на жаль, тривають. Місто – це не лише архітектура, це, передусім, люди. Коли харків’яни виїхали, я побачила, як на головній вулиці не було жодної людини. Не можна, щоб Харків був таким. Треба повертати туди життя», – закінчила Віталіна.
В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності побажали їй щасливого повернення в рідне місто. У відповідь журналістка пообіцяла, як і її колега-харків’янин Роман Кривко, й надалі підтримувати тісні зв’язки з Центром.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності