Олександр Дріз, генеральний продюсер міжнародного продюсерського центру «Фор-пост», днями працював у Харкові. Разом зі своєю командою відомий український сценарист знімав у місті частину майбутнього фільму «Королеви в окопах». Напередодні знімального дня Олександр Дріз і режисерка-постановниця Євгенія Цвєтанська завітали до Харківського Центру журналістської солідарності НСЖУ. Під час короткої зустрічі в коворкінгу Центру знімальна група отримала захисне спорядження та спальники, щоб зйомки пройшли безпечно. Адже знімальний майданчик для стрічки – це в тому числі і територія, близька до бойових дій.
–Наш оператор разом із однією з героїнь фільму Кубою був на евакуації пораненого. Тобто вони, насправді вивозили в безпеку пораненого бійця. Також зйомки проходили на полігоні. І нам дуже знадобилися ваші бронежилети, оскільки без них нас би не допустили до цих зйомок. Я дуже вам вдячний. Ви творите добро!» – сказав після зйомок Олександр Дріз.
Героїнями фільму окрім Юлії Куби стали Дана Виноградова, заступниця Правого сектору, та Ореста Бріт, модель, очільниця благодійного фонду БОН, громадська діячка.
–Королеви в окопах, – жартує продюсер. – Хотів сказати «Красуні в окопах». Вони справді красуні. До війни кожна з них була відомою персоною. Київською королевою краси була Ореста Бріт. Юлія Куба, яку ми тут в Харкові знімали – вона служить у 92-й бригаді, а вона відома модельєрка, мала власний бренд до війни. Коли почалася війна, вони всі, так би мовити пішли в окопи. Третя героїня – Дана Виноградова. Вона заступниця командира бригади Правий Сектор. Дуже цікава персона, і от про них наш фільм.
Нова стрічка Олександра Дріза – це проєкт, який підтримав Український культурний фонд. Прем’єра запланована командою на кінець цього року на медіа майданчику 24 каналу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Харкові – телефон: 093 813 75 44 (координатор Анна Черненко)
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Харківського ЦЖС