Із випусковою редакторкою Українського радіо Харків Тетяною Кривоніс співробітники Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ познайомилися після повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли моніторили умови, в яких працюють медійники на Харківщині. Ще понад рік медійниця залишалася в рідній Новій Водолазі, то доїжджаючи до Харкова, то працюючи дистанційно. Навесні 2023-го Тетяна переїхала в Івано-Франківськ.
Ось що розповіла Тетяна Кривоніс.
– Особливо важких моментів щодо адаптації в новому місті у мене не було. Про Івано-Франківськ багато розповідав мій колега Роман Кривко, який жив тут і працював дистанційно після повномасштабного вторгнення. Зрештою, навіть квартиру винаймаю ту ж, в якій він раніше мешкав. Та й із працівниками Івано-Франківського Центру журналістської солідарності саме Роман познайомив мене ще задовго до переїзду. Відтоді співпрацюю з Центром, стараюся брати участь у різноманітних заходах, які він проводить.
Не до всіх заходів Центру журналістської солідарності вдається долучатись, але ті, на які потрапила, вартують на неабияку увагу. Приміром, саме завдяки Центру разом із місцевими журналістами і колегами-вимушеними переселенцями здійснила мандрівку в гори. За два дні гірськими масивами ми пройшли 45 кілометрів, зійшли на вершини Велика Сивуля і Мала Сивуля, які здіймаються на понад 1800 метрів над рівнем моря! Або ж хіба можна забути поїздку в Криворівню та Верховину, яку також організував Центр журналістської солідарності? Відвідини музеїв, спілкування з колегами за «круглим столом» про адаптацію ВПО-медійників на Прикарпатті й роботу локальних медіа – це було пізнавально і цікаво. Ба більше! Там я познайомилася з роботою колег із радіо «Гуцульська столиця» та газети «Верховинські вісті», якщо коротко – вразило.
У Центрі журналістської солідарності створені комфортні умови для роботи медійників. Тут є все необхідне: ноутбуки, ксерокс, принтер, сканер, інтернет. А ще – дружня атмосфера, можливість поспілкуватися з колегами за чашкою чаю чи кави. Завдяки Центру і його працівникам я знаю, що не сама. І це підтримує та надихає працювати далі. Вдячна, що ви є! Зокрема, завдяки вам, на іншому краї України я наче вдома», – зазначає Тетяна Кривоніс, журналістка-ВПО з Харківщини.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Підготувала Вікторія Стрільчук