Нещодавно Українська Федерації банків Продовольства передала 50 збалансованих за гуманітарними нормами продуктових наборів до Центру журналістської солідарності НСЖУ прифронтової Запорізької області. Їх одержали журналісти-переселенці, сім’ї журналістів, які воюють на фронті, медійники, які акредитовані для висвітлення бойових дій та нужденні ветерани запорізьких ЗМІ.
Це важливо – у час важких випробувань чи скрути відчути дружню підтримку. Українські журналісти її відчули. А ще – немало медійників відкрили для себе нове слово – фудбанкінг, яке увійшло в обіход внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Адже, згідно зі звітом ООН, 17,6 млн українців (55% українців, які постійно проживають в країні) потребують гуманітарної допомоги. Це, в сутності, кожен другий громадянин України. Крім того, майже 20% загального населення були змушені стати внутрішньо переміщеними особами та шукати житла та більшої безпеки. Серед них – і українські журналісти, якими опікуються Центри журналістської солідарності НСЖУ.
У цій загарбницькій війні, яку російські вояки принесли на нашу землю, зросло і викристалізувалося в величезних масштабах благодійництво. І серед десятків тисяч тих, хто творить нині благі справи з підтримки своїх знедолених співвітчизників, гідне місце посідає Українська Федерація банків Продовольства (УФБП) – благодійний фонд, який займається наданням гуманітарної допомоги найбільш постраждалим від війни українцям. Це високопрофесійна команда, мотивована на допомогу.
– Хочу висловити подяку благодійному фонду Українська Федерації банків Продовольства за їхню роботу, за увагу і підтримку журналістів у ці нелегкі часи. Це дійсно дуже гарні продуктові набори, – зазначив відомий журналіст, а нині командир роти ЗСУ Олександр Верьовкін.
– Для нас дуже важлива і увага, і допомога, яку надала Українська Федерація Банків Продовольства. Важливе відчуття, що всі ми разом – і кожен робить все для Перемоги. Ви – на великому фронті благодійництва, ми – на інформаційному, – наголосила кореспондентка радіо «На дотик» з Енергодару Алла Шамрай.
– Цінуємо вашу щиру допомогу, шановні благодійники з Української федерації банків продовольства. Щиро вам вдячні за підтримку запорізьких бійців інформаційного фронту. Разом – до перемоги!, – приєднався до відгуків колег В’ячеслав Твердохліб з Маріуполя, який постійно працює на лінії фронту.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової та Алли Шамрай