Через катастрофічне падіння тиражів газет «Укрпошта» втрачає чималі доходи, а редакції газет – постійних читачів. Про це йшлося під час спільної наради головних редакторів місцевих газет Чернівецької області, керівництва обласної дирекції «Укрпошти» та Центру журналістської солідарності НСЖУ. Захід проведено за підсумками Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала і провела Національна спілка журналістів України.
Через процеси реформування «Укрпошти», які тривають від липня 2023 року, видавців газет та керівників редакцій найбільше турбує катастрофічна ситуація з доставкою газет, яка безпосередньо впливає на передплату на перше півріччя 2024 року. Величезною проблемою для передплатників газет та для редакцій стало те, що працівники пошти не доставляють газету за адресами. Хоча кошти за це отримали ще на початку року.
– Зважаючи на великі проблеми з доставкою газет, очевидно, було б доцільним 100 відсотків коштів, отриманих від передплати, перераховувати редакціям, а пошті сплачувати за доставку на підставі актів виконаних робіт за попередній місяць. Адже ми авансом платимо пошті за доставку газети, яку вона потім не здійснює, – пропонує головний редактор глибоцької газети «Новий день» Микола Шапка.
Газети – надзвичайно важливе джерело інформації для людей, особливо для жителів віддалених куточків області. А під час війни, коли ворог атакував об’єкти інфраструктури, тільки з друкованих медіа люди дізнавалися про події в державі.
– Люди хочуть читати газету, особливо місцеві видання. Тому просимо не забирати у людей серед яких немало стареньких, цю можливість, – закликала головна редакторка газети «Хотинські вісті» Тетяна Коваль.
Директор з розвитку мережі Чернівецької філії «Укрпошти» Ігор Ярош, якого кілька тижнів тому призначили на цю посаду, намагався сприймати всі зауваження видавців та обіцяв, що за короткий термін буде налагоджено якісну передплату і доставку газет до передплатників.
– Багато в чому винен людський фактор, коли працівники поштового відділення чи пересувної пошти не можуть правильно організувати роботу. Тому й виходить, що пачки газет лежать на поштових відділеннях, а часом і залишені в магазині, – підсумував свій виступ пан Ярош.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба ЦЖС