Для криничанських журналістів болючим є питання доставки їхньої газети «Нові рубежі» передплатникам. Попри те, що невеликий жіночий колектив в умовах війни зумів зберегти місцеве видання й робить усе, аби оперативно інформувати населення про важливі події регіону й країни, пошта нерідко доставляє періодику читачам із затримкою.
Про це новорубежанці розповіли представникам Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, котрі нещодавно завітали до редакції з робочим візитом.
– Звернень щодо незадовільної роботи поштовиків надходить чимало. Хоча за доставку, яка включена у вартість передплати, вони беруть гроші наперед. Отже, мають їх відпрацьовувати. А не так, як роблять нині працівники пересувних відділень: залишають періодику в сільських магазинах, чи на зупинках, а передплатник мусить розшукувати свою газету, забираючи уже задавнені її номери, – скаржиться головна редакторка «Нових рубежів» Галина Литовченко.
Нарікань на «Укрпошту» нині чимало, підтвердив голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук:
– Складається враження, що поштовики роблять усе, аби просто вбити українські газети. І це при тому, що саме друковані медіа залишаються єдиним доступним джерелом інформації на прифронтових територіях. Я на цьому наголошував і під час наради керівників обласних журналістських осередків у Львові, – зауважив Олексій Ковальчук.
Медійники також обговорили вимоги нового Закону «Про медіа», а саме – як зареєструвати друковане видання в електронному кабінеті Нацради. Під час зустрічі йшлося й про міжнародну підтримку медіа в плані технічного оновлення, а також про можливості залучення грантових коштів для подальшої роботи редакції.
Попри виклики сьогодення, журналісти «Нових рубежів» вишукують усі можливі шляхи інформування читацької аудиторії, активно оновлюють стрічку новин на сайті, в соцмережах. Багато уваги приділяють розповідям про тих, хто боронить українські землі на фронті і хто в тилу наближає перемогу, про земляків-Героїв, які віддали за незалежність України найдорожче – життя… Роботу новорубежанок неодноразово відзначали і на обласному рівні, й на всеукраїнському.
Спілка докладає усіх зусиль для того, щоб колеги постійно відчували підтримку професійної спільноти. Цього разу для редакційного колективу привезли продуктові набори від НСЖУ та Української федерації банків Продовольства, які Дніпровський Центр журналістської солідарності отримав для колег. А також заїхали із гостинцем до колишньої редакторки газети «Нові рубежі», ветерана журналістики Дніпропетровщини Лариси Петренко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (координатор Наталя Назарова), адреса: вул. Старокозацька, 8;
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС