Чому традиційним виданням потрібно мати сайти – про це йшлося під час робочої поїздки до Криворіжжя голови правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексія Ковальчука, відповідального секретаря обласної організації Спілки Світлани Іотової та координаторки Дніпровського Центру журналістської солідарності Наталі Назарової. Вони побували у редакціях газет «Вісті Софіївщини» та «Вісник» у селищі Широке.
Редакторка газети «Вісті Софіївщини» Віра Ковальова поки що створення онлайн-платформи не розглядала – в редакції вони працюють удвох із бухгалтером, тож вести сайт нікому, та й інтернет у громадах, де поширюється газета, не усюди є.
А от працівники широківського «Вісника» планують найближчим часом створити власний сайт і використовувати цифрові платформи для розвитку медіа.
– Якщо газета має і сайт, і акаунти у соцмережах, це збільшує можливості залучення реклами: комусь реклама треба в газеті, комусь – в інтернеті, а комусь – і там, і там. Сайт потрібен, створюйте і не затягуйте! Сайт теж бажано зареєструвати в Нацраді як медіа, це додаткові можливості для участі у тендерах, конкурсах. Ми тримаємо інформаційний фронт. Регіональна преса повинна розвиватись, пристосовуватися до цифрових реалій, знаходити нові, незвичні для більшості з нас шляхи, – зазначив Олексій Ковальчук.
Під час зустрічі говорили й про інші нагальні проблеми, зокрема, про фінансову стійкість і розвиток, про нові виклики та можливості для локальних друкованих видань. Колеги цікавились, які з колишніх районок виходить, якими тиражами, як вирішують питання з доставкою періодики. Сьогодні локальні медіа буквально виживають. Проблем і викликів у газет чимало. Проте, важливо зберігати свою головну роль у суспільстві – інформаційну.
Проблема з «Укрпоштою» є дуже болючою для газетярів. Адже редакційні колективи місцевих видань, які подекуди складаються із двох працівників, роблять усе, аби оперативно інформувати населення про важливі події регіону й країни. Пошта ж нерідко доставляє газету читачам із затримкою, відмовляється приймати передплату. Спілчани одностайно підтримали звернення Правління НСЖУ до Президента України щодо незадовільної роботи «Укрпошти», надрукували його в газетах, поширили у соцмережах.
Олексій Ковальчук поділився власним досвідом реєстрації друкованого видання в електронному кабінеті Нацради у світлі вимог нового Закону «Про медіа». Він порадив не відкладати реєстрацію на потім, і не забувати про ті ризики для редакцій, які виникають після набуття чинності нового закону.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарностіу Дніпрі – 050 919 84 79 ( координатор Наталя Назарова), адреса: вул. Старокозацька, 8;
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС