Редактори переконані, що на сьогодні цей регуляторний орган навіть фізично не в силі взяти під опіку такий величезний пласт інформаційного простору держави. Натомість, доцільніше переформатувати Державний комітет телебачення і радіомовлення України в Міністерство інформації, передавши йому й право державного реєстру друкованих видань.
Такі пропозиції висловлює голова Рівненської ОО НСЖУ Дмитро Тарасюк у листі до Національної спілки журналістів України:
«Рівненська обласна організація НСЖУ цілком і повністю розділяє та підтримує думку про необхідність збереження чинності нині діючих законів України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Біда в іншому – саме органи влади на місцях ці закони часто-густо не виконують. То ж міняти потрібно не Закони. Потрібно добитися того, аби чиновники від влади ці Закони виконували.
Ми категорично проти того, аби у сферу діяльності Національної ради України потрапили й друковані засоби масової інформації. На даний час цей регуляторний орган навіть фізично не в силі взяти під опіку цей величезний пласт інформаційного простору держави. Натомість вважаємо за доцільне переформатувати Державний комітет телебачення і радіомовлення України в Міністерство інформації, передавши йому й право державного реєстру друкованих видань.
У проекті Закону «Про медіа» ч.2 ст.33 передбачає, що органи місцевого самоврядування зобов’язані фінансувати витрати місцевих мовників. Тобто не будь-яких місцевих медіа, що було б хоч якось логічно, а тільки мовників громад – а це лише телебачення та радіо. Це дискримінаційна норма щодо друкованих ЗМІ.
Звертаємо увагу авторів законопроекту й на такий аспект. Проведена в Україні реформа друкованих ЗМІ забороняє органам місцевого самоврядування та виконавчої влади засновувати та фінансувати місцеві медіа. Угоди на висвітлення діяльності вони мають укладати на рівноправних та конкурсних засадах. А відповідно до чинного законодавства, пріоритет мають все ж реформовані ЗМІ.
Крім того, якщо вже виникла така потреба, було б доцільніше розробити окремий законопроект щодо діяльності друкованих ЗМІ. Цей же більше регулює роботу медіа, а не допомагає журналістам у їх професії.
Є також гостра потреба врегулювати питання передачі редакціям газет приміщень», – ідеться в листі.