П’ятий випуск інформаційного часопису «Вісник Куп’янщини» розповсюджується серед жителів громади абсолютно безоплатно, повідомляють у Куп’янській міській військовій адміністрації.
– Сьогодні спробувала себе в ролі волонтерки, що роздає газети, – каже головна редакторка Ольга Полтавець. – Не стримала сльозу, наскільки газети зараз потрібні на деокупованих територіях… Газету розібрали миттєво і відразу стали читати. Дехто просив дві, щоб ще й сусідці передати. Коли роздавала газету людям у чергах, підходили й інші: «Кажуть, що тут роздають газету?»
У визволеному прифронтовому Куп’янську журналістка, яка працює здебільшого віддалено, знайшла чимало історій і проблем на кожному кроці.
– Йшла до військкомату, а там поряд єдиний в місті банкомат, у який, як сказали люди, вже третій день не завозять готівку, – розповідає Ольга Полтавець. – Але осіб із п’ятдесят вишикувалися в чергу і чекають, можливо, сьогодні завезуть. Через слабкий інтернет невеличкі продуктові магазинчики працюють тільки за готівку. Найближче відділення банку – за 60 кілометрів в іншій громаді… Зв’язку немає, люди не знають ніяких графіків поповнення банкомату грошима…
За словами журналістки, люди в Куп’янську нині надзвичайно доброзичливі до преси, залюбки дають коментарі журналістам.
– Раніше було так, що читачі приходять з проблемою до редакції, говорять: «Ви напишіть, але мене не називайте». І ще треба було вмовляти, щоб хтось щось прокоментував. Зараз поки йшла по вулиці у захисному спорядженні з написом «Преса», мене зупинило троє людей: «А можна вам задати питання?». Говорю: «Представтесь, будь-ласка, і можна я запишу вас на диктофон, щоб не пропустити якісь важливі моменти?». Взагалі без проблем – люди називали себе і розповідали свою історію. Тобто, за 15-20 хвилин я назбирала матеріалів на наступний випуск, – каже редакторка.
Нагадаємо, друк газети «Вісник Куп’янщини» було відновлено за сприяння НСЖУ.
Відновлення місцевої преси на деокупованих і прифронтових територіях, де часто-густо немає електрики та інтернету, регулярного телевізійного і радіомовлення, – серед пріоритетів Національної спілки журналістів України. Станом на зараз за сприяння іноземних благодійників НСЖУ вдалося профінансувати вихід хоча б одного (як правило, першого після тривалої перерви) випуску 25 місцевих газет.
Інформаційна служба НСЖУ