Одне з вогнищ коронавірусної інфекції на Черкащині зафіксовано у Кам’янському районі – станом на 7 квітня тут виявлено 31 інфіковану особу. Та попри невтішну статистику, місцеві не відчувають паніку й страх поширення хвороби, що ізолювала весь світ. Навпаки, життя протікає за звичним графіком – люди, навіть ті, в кого виявили CОVID-19, працюють на городах. Чи не єдиним джерелом інформації у районі є місцева газета «Трудова слава», яка на час карантину не зупиняє свій вихід. Про свою роботу в час епідемії кам’янські колеги розповіли прес-службі Національної спілки журналістів України.
– Наша газета виходить як і виходила, жодних змін в робочий графік не вносили – щодня ми на роботі, на дистанційну працю не переходили. Колектив у нас невеликий – четверо осіб, паніки й зайвого хвилювання немає, – каже головний редактор районки «Трудова слава» Віталій Іванченко.
За словами головреда, загалом у місті досить спокійна.
– Яка там паніка, он усі на городі, навіть ті, в кого коронавірус був виявлений. Люди себе почувають добре, якби їм не казали, що інфіковані, то й нічого б такого подумати про себе не могли. Розповім і про власний досвід: маю близького товариша, в якого виявили цей вірус, ми з дружиною до останнього з ним спілкувалися, навіть перед аналізом вечеряли разом. А потім дізналися, що тест показав позитивний результат, – розповідає пан Віталій. – Дружина про всяк випадок також перевірилася, нічого в неї не виявили. Я взагалі не став іти в лікарню – почуваю себе як і раніше добре.
Пан Віталій переконаний, що ситуація із COVID-19 аж надто перебільшена, а більшість ЗМІ просто перекручує факти, неправильно і необ’єктивно подає інформацію, чим ще більше нагнітають ситуацію.
– Будь-яку статистику потрібно множити на 10. От, приміром, узяти нашу Кам’янку – сумніваюся, що тут відбулася належна перевірка, і що 31 інфікований – це справді усі, хто має коронавірус. Упевнений, що ця цифра значно більша, відповідно на такому фоні смертність буде набагато нижчою, ніж нам це подають, – відзначає головний редактор. – Біда в тому, що чимало українців – це малограмотні люди, які не здатні мислити самостійно і легко піддаються паніці. Мої батьки залякані всіма цими новинами і вони швидше помруть від паніки, аніж від того «страшного вірусу».
Проблема ще й у тому, на думку Віталія Іванченка, що суворі карантинні заходи, упроваджені урядом, надзвичайно згубно впливають на економіку країни. Дуже добре це відчувають нині ЗМІ, зокрема і Кам’янська районка, адже вже на сьогодні рівень реклами впав на 80 % відсотків.
– Поки ще виживаємо і виходимо, але відчуваємо скруту. Загалом наша газета ще торік друкувалася на 12 сторінках, цьогоріч скоротили обсяг до 8 сторінок. Ось так відтягуємо неминучий кінець, – каже пан Віталій. – Кращі журналісти, як регіональні, так і столичні, йдуть з журналістики, адже професія відходить, вже не так цікаво, як то було раніше. І ось на цьому загально невтішному фоні маємо пережити ще й таку кризу…
Головний редактор «Трудової слави» каже, що на шпальтах свого видання намагаються подавати лише правдиві дані.
– У нас лише офіційна статистика, а також відзначаємо для читачів, що інфіковані почувають себе добре. Також маємо в районі кількох хворих на пневмонію, їхній стан тяжкий, але жодним чином не пов’язаний із коронавірусом, тобто при обстеженні у них не було виявлено COVID-19, – каже Віталій Іванченко. – Потрібно, щоб люди володіли достовірною інформацією і сприймали ситуацію, як вона є, а не через призму паніки. Це важлива місія ЗМІ – не маніпулювати суспільством, не сіяти страх і не перекручувати інформацію заради рейтингів, а бути об’єктивним і чесним зі своєю аудиторією. Все інше має засуджуватися.