У Ростові-на-Дону окружний військовий суд оголосив ганебне рішення у сфабрикованій справі проти кримських татар. Серед п’ятьох засуджених до тривалих термінів ув’язнення – кореспондент опозиційного видання «Грани.ру» та Кримської солідарності, громадянський журналіст Ремзі Бекіров. Національна спілка журналістів України солідарна із Ремзі Бекіровим та засуджує ганебний вирок (19 років ув’язнення) громадянському журналісту.
На захист громадянських журналістів тимчасово окупованого Криму, як відомо, виступають Національна спілка журналістів України, міжнародні журналістські федерації та Євросоюз. Усі вони рішуче засуджують репресії держави-терориста, на яку перетворив нинішню росію путінський злочинний режим.
Кримських татар, нагадаємо, звинуватили в приналежності до ісламської партії Хізб ут-Тахрір. Жодної «вини» підсудні не визнали. Вони, як заявляв державний обвинувач, «неодноразово висловлювали невдоволення політикою та спецслужбами російської держави». А основними «доказами» ганебне судилище визнало свідчення прихованих свідків та записи слухового контролю.
Ремзі Бекіров засуджений до 19 років (з відбуванням перших 5 років у в’язниці та з обмеженням волі на півтора року). В останньому слові журналіст наголосив, що росія веде репресивну політику проти кримськотатарського народу, саджаючи його й катуючи, прищеплюючи ненависть до мусульман загалом.
Як повідомляє Кримська солідарність, згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали ні зброї, ні вибухівки, ні боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт і не закликали інших до вчинення терористичних дій. Відсутні докази спроб повалення конституційного ладу й захоплення влади. Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні й політичні теми (що на ділі стало єдиним «доказом» скоєння «злочину терористичного характеру»). У тимчасово окупованому Криму за подібними звинуваченнями заарештовано, кинуто під слідство та засуджено вже понад 80 людей.
«Хочу закликати всіх не бути байдужими до біди Криму. Ми опинилися в цій ситуації не зі своєї волі. Ми не вибирали такий стан речей, щоб прокинутися одного дня в Росії», – ці слова Халіде Бекірової, дружини політв’язня-журналіста, актуальні й нині.
Національна спілка журналістів України засуджує репресії окупаційної влади в Криму та ганебні судилища над громадянськими журналістами й висловлює солідарність із політичними в’язнями в їхній справедливій боротьбі за права кримськотатарського народу.