Фотожурналіст Роман Чоп зауважив, що дуже важливо, аби світ бачив, що українці борються і що відбувається у зоні бойових дій.
Усе це Роман фіксує тепер на фотоапарат Canon R10, який отримав від НСЖУ.
«Фотоапарат фіксував події в Бахмуті та на його околицях, на Лиманському напрямку та під Торецьком. Світлини та відео, зроблені на нього, впевнений, бачили всі. Переконаний, що зовсім скоро Canon R10 буде фіксувати звільнення населених пунктів з російської окупації, підняття державного прапора над деокупованим Донецьком, Сімферополем й Луганськом, парад нашої перемоги та руїни московського кремля», – написав медійник у соціальній мережі.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко у коментарях до публікації написав: «Горді, що робимо скромний професійний внесок у вашу мужню роботу! Неймовірні історичні фото, які даються неймовірним ризиком. Бажаємо стати фотографом Перемоги».
Нагадаємо, три фотоапарати «Canon R10» та додаткові картки пам’яті й акумулятори, а також спальні мішки Сергій Томіленко передав 2 березня талановитим фронтовим фотографам, серед яких і Роман Чоп, котрі постійно працюють в зоні бойових дій і ризикуючи своїм життям висвітлюють російську агресію проти України. Захід відбувся в Київському центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Фото: Роман Чоп
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ