У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ відкрили фотовиставку «Запорізькі журналісти на війні». Цей захід присвячений Дню пам’яті захисників України. Відбувся він за участі членів правління ЗОО НСЖУ, запорізьких медійників та журналістів-переселенців.
Голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко та секретар НСЖУ Людмила Долженко вручили членські квитки восьми молодим журналістам, які напередодні бути прийняті до лав спілки. Почесними грамотами Верховної Ради України та Міністерства оборони були нагороджені молоді журналістки – фотокор Катерина Клочко та регіональний кореспондент Укрінформу Ольга Звонарьова.
В експозиції фотовиставки «Запорізькі журналісти на війні». представлені 27 світлин наших колег-журналістів, які воюють на фронті – в лавах ЗСУ та Нацгвардії України. Серед них Лариса Мала, Герман Дубінін, Яків Носков, Тарас Білка, Олег Чернов, Богдан Василенко із Запоріжжя, Віталій Голод із Токмака.
Друга частина фотовиставки – світлини журналістів, які виконують свій професійний обов’язок на прифронтових територіях та на лінії зіткнення – Дмитра Смол’єнка, Ольги Звонарьової, Катерини Клочко, Ігоря Гур’єва, Олександра Павлова, Інни Гогой, Євгенії Назарової, Дар’ї Зирянової, Олександра Осадчого, Андрія Хуповки, Юлії Баришевої, Анни Логвіненко, Світлани Карпенко і голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, який в березні разом з запорізькими журналістами перебував у прифронтовому Оріхові.
– Виставка буде постійно поповнюватись, – Наталія Кузьменко, – ми залишили місце на стіні для нових фотознімків. плануємо включити до неї і світлини наших відомих волонтерів. Але навіть така невелика експозиція дає нам уявленні про бойову і професійну роботу наших колег.
– Радію з того, що наша газета стала періодичним виданням завдяки допомозі НСЖУ та іноземним партнерам. Крім Оріхівської, ми охоплюємо Кушугумську, Таврійську, Преображенську, Малотокмачську громади,- розповіла Світлана Карпенко, редакторка газети «Трудова слава», восьмий випуск якої готується зараз до друку.
Член правління, відома журналістка і волонтерка Запорізька берегиня Олена Шевчук разом з майстринею–вишивальницею Людмилою Гармаш презентувала вишивану картину з гербом України, як символ нашої незламності і незалежності. Авторську роботу – ляльку-мотанку Людмила подарувала журналістці Ірині Єгоровій з вдячністьтю про плідну співпрацю з ГО «Запорізькі берегині».
– На День вишиванки у травні саме в ЦЖС ми поклали на полотно перші стібки цієї картини. Сьогодні я презентую її вже у готовому вигляді. Понад сто двадцять людей прийняли участь у створенні герба України – Тризуба, в якому вишите наше минуле, наше майбутнє, наша воля, незламність та Перемога,- розповіла Олена.
Авторка першого стібка Тризуба, майстриня Алла Шамрай, журналістка з Енергодару, подарувала Центру журналістської солідарності свою картину «Козак з козачкою серед мальв», яка виконана в техніці «вишивка стрічками». Вона розповіла щемливі історії про рідне місто, рідний дім, де сьогодні панує ворог, і спільну надію і віру у Перемогу.
Ірина Полієктова, директорка телеканалу МТМ, журналістка, членкиня НСЖУ,поділилась розповіддю про повне перезавантаження каналу з початком війни і створення нових проєктів. Це «Ангели Перемоги» – у пам’ять про загиблих воїнів нашого краю. Зараз відзняті перші 20 серій, і вони перекладаються англійською. Другий проєкт «На межі» присвячений тим українцям, які вирвалися з окупації, про їхні страждання та стійкість.
Член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України Пилип Юрик прикрасив захід своїми поезіями, які побачили світ ще в 2014.
– «Орлині душі, сини України зоряні, відчайдух молоде покоління», – лунали вірші від автора.
– Сьогодні ми зустрілися з колегами з важливих причин: вшанувати пам’ять загиблих на фронтах повномасштабної війни, отримати членські квитки НСЖУ, – каже фотокор Ігор Гур’єв. – Такі заходи дуже важливі, бо медійники отримують змогу порефлексувати над сьогоденням і налаштуватися на подальшу роботу. Особливо мені приємно долучитися до професійного кола, бо бачу активність спілки і впевнений, що попереду багато цікавого. Щасливий бути частиною такої великою родини НСЖУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Олена Морозова, фото Дар’ї Зирянової