Упродовж трьох днів у Києві тривав XV всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-cinema» ім. Данила Сахненка. Учасники фестивалю демонстрували творчий доробок відділень і осередків Національної спілки кінематографістів України (НСКУ). Окрім цього, були представлені й роботи кінематографістів з усієї України. Серед 80 робіт зі всієї країни була й авторська робота Ганни Логвіненко, членкині ЗОО НСЖУ, прес-офіцера ГУ ДСНС Запорізької області. Ганна, разом зі своїми колегами-рятувальниками та журналістами, часто їздить на прифронтові території, фільмуючи життя під постійними обстрілами.
Загалом роботи поділили на п’ять категорій: документальне кіно, ігрове кіно, анімаційна робота, телепрограми та студентські роботи.
Короткометражний фільм Ганни Логвіненко про життя цивільного населення та роботу рятувальників у прифронтових населених пунктах Запорізької області – «Життя на межі. Тримаємося» був представлений в категорії документальних фільмів. За підсумками оцінок журі робота Ганни отримала відзнаку «За кращий дебют на фестивалі».
– Мій фільм розказує про життя людей з прифронтових міст – Оріхів, Гуляйполе, Степногірськ – від початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні. Я розказую, чому люди там живуть два з половиною роки, чому не виїхали, яким чином виживають у складних умовах війни. Моя ідея полягала в тому, щоб звернути увагу глядачів на катастрофу, яка твориться у нас в регіоні через агресію рф, – коментує Ганна.
Оцінювали роботи митці Національної спілки кінематографістів України та Координаційної ради відділень та осередків НСКУ: кінорежисер Ярослав Лупій, кінокритик та кінознавець Сергій Тримбач, кінорежисер Олесь Санін, драматургиня та письменниця Марія Вайно, кінорежисер Дмитро Старіков та кінознавець Валентина Слобода.
Наприкінці фестивалю всі учасники побували на майстер-класах з мистецтва кіно від кінорежисера таких видатних фільмів, як «Довбуш», «Поводир» та «Мамай» Олеся Саніна.
Це перший досвід Ганни, але вона вже планує створювати нові документальні фільми. Бажаємо їй нових творчих успіхів та перемог у престижних конкурсах.
Запоріжжя
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Зирянова