Прес-служба Національної спілки журналістів України зібрала актуальну інформацію щодо умов життя та діяльності медіа Запорізької області. Варто зазначити, що ця область є однією із найгарячіших точок, де відбувається активна фаза бойових дій. На жаль, сьогодні зона бойових дій – Бердянськ…
Місцевий журналіст-репортер повідомляє НСЖУ: «В Бердянську ситуація непроста, періодично вибухи, люди тримаються, сьогодні був мирний мітинг перед захопленою будівлею Бердянського виконкому, який я висвітлював. Мета мітингу – сказати окупанту «НІ»!
Представники місцевої влади трималися до останнього, координували роботу комунальних служб. Управління соціального захисту також працювало до останнього. Вони покинули будівлю, коли перед ними поставити ультиматум про владу. Всю ніч вулиці міста були знеструмленні, лунала сирена.
За моїми даними, безпосередніх захоплень чи нападів на журналістів, перешкоджань журналістській діяльності не було.
Вчора були перші жертви у Бердянську, є потерпілі серед мирного населення (охоронці, яких розстріляли).
Якраз під час нашої розмови (14:00, 28 лютого) – я їду через блокпост до родини. Я їх вивіз за місто у село до тещі. Там дружина, діти, малюку 8 місяців. Наразі вони не можуть звіди виїхати».
Місецева активістка НСЖУ зазначила: «В Бердянську ворожі «орки» та вибухи, неспокійно. Наразі комунальні служби працюють, лікарні також працюють.
З приводу
каналів зв’язку, останні новини розміщені на сайті газети «Город» (http://gorod-online.net/). Там
актуальна та зважена інформація.
Зв’язок у місті нестабільний, постійно переривається. Інтернету також
періодично немає. Кабельне телебачення не працює, бо на телевежу було скоєно
напад у перший день війни.
Ми підтримуємо телефонний зв’язок з колегами, знайомими та родиною по всій Україні. Дуже вдячні запоріжцям, які постійно пропонують допомогу та прихисток для мешканців нашого міста.
Мені невідома інформація про напади на журналістів чи постраждалих журналістів. На міську телекомпанію нападів також не було.
Виконуючий обов’язків міського голови викладає інформацію в телеграм-канал. Він постійно оновлюється останніми даними.
Я зв’язувалась з колегами з міста Токмак. Там підірвали станцію, зв’язку та інтернету немає».
На жаль, більшість колег не мають змогу детально розповісти про свою діяльність. Пов’язано це з тим, що вони вимушені переховуватися у бомбосховищах та підвалах.