Правилам безпечної поведінки при контакті з вибуховими предметами журналісти-переселенці та студенти Запорізького національного університету вчилися, граючи в гру «Дивись під ноги!».
У Запорізькому Центрі журналістської солідарності її презентувала Альона Горбенко, локальний координатор ГО «Асоціація молодих людей YMCA в Запорізькій області».
Як зазначила Альона Горбенко, гра «Дивись під ноги» особлива, бо не ставить перед учасниками завдання досягти перемоги. Гравці – партнери, а не конкуренти. Головна мета гри – дізнатися більше про вибухонебезпечні предмети та засвоїти ключові правила поведінки, які можуть зберегти життя.
– Гра достатньо складна, – каже доцент факультету журналістики ЗНУ Юрій Костюк, який грав разом зі студентами. – Усього 96 карток, 48 карток-запитань, 48 відповідей. Але завдяки командній роботі з професійними журналістами, їхній підтримці всі успішно впорались із завданням. Та найголовніше – отримали базову інформацію про вибухонебезпечні предмети, що у нашому прифронтовому місті має велике значення.
Тележурналістка Олена Машталяр з Дніпрорудного зауважила, що на деокупованих територіях рашисти залишать багато небезпечних «знахідок» – міни, гранати, снаряди, у тому числі й замасковані під дитячі іграшки та предмети побуту.
– Після Перемоги у війні ми всі, переселенці, повернемося додому. Завдяки корисній грі ми розуміємо, як потрібно діяти при виявлені вибухонебезпечних предметів. І ці знання допоможуть залишитися живими, – зауважила вона.
Ідея гри належить фахівцям YMCA в України та представництву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Вона створена у співпраці з ДНСН України, ВГЦ «Волонтер» та трьома університетами – «Інститутом людини» КНУ, НТУ й КПІ, які мають досвід розробки подібних ігор на основі матеріалів організації «Tacade» із Великої Британії.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова, фото Сергія Біжка