Група підтримки одеського активіста Сергія Стерненка, якому СБУ оголосила підозру в навмисному вбивстві, перешкоджали журналістській діяльності співробітників інформаційного агентства «Шарій.net» під час акцій протесту 11-12 червня у Києві. Кореспондентів називали «пропагандистами» та на їх адресу лунала нецензурна лайка та погрози, а 12-го червня до них була застосована фізична сила. Через агресію натовпу поліція виводила представників ЗМІ, пов’язаного із блогером та політиком Анатолієм Шарієм, з акцій протесту. У Національній спілці журналістів України засуджують цькування представників медіа та закликають громадян свою незгоду із редакційною політикою того чи іншого ЗМІ висловлювати у цивілізований спосіб.
Акції на підтримку активіста Сергія Стерненка відбувалися у Києві 11 червня під будівлею Головного слідчого управління Служби безпеки України, де Стерненку було оголошено підозру в навмисному вбивстві, та 12 червня під будівлею Шевченківського районного суду, де обирався запобіжний захід.
На відеоматеріалах, які опубліковані на сторінці Анатолія Шарія у Youtube видно, що 11-го червня активісти, побачивши журналістів видання «Шарій.net», кинулися до них, почали нецензурно лаятися, погрожувати та провокувати медійників на конфлікт. В свою чергу, представники правоохоронних органів не робили спроби вгамувати людей, а радили пресі піти з місця події: «Ви бачите, що тут робиться, відійдіть, будь ласка».
Варто зазначити, що журналістка «Шарій.net» Нелі Керечанин неодноразово наголошувала поліції та активістам, що вона виконує редакційне завдання, а перешкоджання її діяльності є порушенням українського законодавства: «Вони провокують нас та виганяють, але чому ми повинні піти?»
На питання журналістки, чи може поліція щось зробити та захистити кореспондентів, правоохоронці відповіли: «Давайте відійдемо у безпечне місце і ви там напишете заяву».
У п’ятницю, 12-го червня, за даними директора інформагентства «Шарій.нет» Алли Бондаренко невідомі з натовпу під стінами Шевченківського районного суду декілька разів ударили журналіста Олександра Мангуша в ногу та ділянку нирок, а журналіста Володимира Самарського у спину. Також радикально налаштовані громадяни кидали під ноги журналістам петарди, провокували масове побиття працівників ЗМІ.
Національна спілка журналістів України засуджує поділ журналістів на «правильних» і «неправильних». У НСЖУ переконані, якщо у громадян є претензії до матеріалів певних медіа, то такі питання потрібно вирішувати у правовому полі, а не нападати, погрожувати, ображати та цькувати журналістів. Так само представники правоохоронних органів мають докладати належні зусилля для боротьби із перешкоджанням журналістській діяльності, і агресія та цькування працівників ЗМІ мають каратися.
Національна спілка журналістів України закликає колег, незалежно від ЗМІ, в яких вони працюють, та від політичних поглядів власників цих ЗМІ, однозначно засуджувати будь-які прояви перешкоджання журналістській діяльності і не заохочувати поділ журналістів на «правильних» і «неправильних».
Для довідки. Інформаційне агентство «Шарій.нет» має державну реєстрацію Міністерства юстиції України – свідоцтво №КВ 713-573Р від 23.12.2019р. Журналістський статус кореспондентів видання «Шарій.нет» підтверджується редакційними посвідченнями офіційно зареєстрованого українського інформагентства.
«Перешкоджання
законній професійній діяльності журналістів» та “Погроза або насильство щодо
журналіста” є кримінальними злочинами, за які передбачене позбавлення волі.