16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Журналісти, які працюють на радіо і телебаченні не знають звичних для багатьох вихідних і свят, адже радіо- та теленовини виходять щодня, в будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Маючи високий творчий потенціал, вони роблять свої передачі актуальними і потрібними, вносять в наше життя промінець доброго настрою
Серед тих, хто в робочому ритмі відзначає сьогодні професійне свято, – радіожурналістка АТ НСТУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» Олена НИКИФОРЕНКО, яку у 2021 році за підсумками творчого конкурсу Національної спілки журналістів України визнано Журналісткою року.
Всі, кому доводилося спілкуватися з цією непересічною жінкою, відзначають її велику любов до людей, уміння бачити радість життя у всіх його проявах, знаходити і підтримувати таланти серед свої земляків і не тільки.
У переддень свого професійного свята Олена Никифоренко розповідає, як їй працюється , що робить її життя яскравішим.
- Почнемо з програми «Будні», за яку Вас удостоєно звання «Журналіст року». Як часто програма «Будні» виходить в ефір? Які теми порушує? Яка тематика передач має більший відгук?
Програма БУДНІ виходить в ефір щовечора з понеділка по п’ятницю о 17.20. Наша редакція – універсальна. Тому суспільно-політичні теми саме в цьому слоті – в пріоритеті. Здається немає таких напрямків, що ми б не висвітлювали: і ОСББ, і домашнє насильство, і юридичні питання, і надзвичайні ситуації, і співробітники поліції як експерти приходять до нас, обговорюємо і булінг, долучаємося до гендерних проєктів, висвітлюємо і аграрний сектор, економічні блоки, проєкти територіальних громад, бюджети участі, енергетика, медицина, освітній простір, історичні аспекти, патріотичне виховання, громадські і молодіжні рухи та багато іншого. Оскільки коло наших слухачів доволі широке – кожна тематика знаходить свою цільову аудиторію. Суспільному радіо довіряють. А довіра важливіша за рейтинг. Це один із наших принципів.
- Продовжує виходити в ефір «Музичний екіпаж», який відкрив слухачам багато нових цікавих імен. Які ще передачі виходять в ефір? Чи є якісь улюблені? Можливо, є якийсь неординарний епізод, що особливо запам’ятався?
Моя авторська програма «Музичний екіпаж» виходить щоденно о 12.40. Полтавські автори мають унікальний майданчик на Українському радіо Лтава, де можуть презентувати власні пісні, вірші, інструментальні твори. Крім того, щодня о 17.45 виходить програма «Open – студія», куди ми запрошуємо цікавих гостей просвітницького напрямку – це і психологи, і письменники, і бібліотекарі, і філософи, і освітяни, і громадські діячі, екоактивісти, гості Полтави.
Я люблю всі свої проєкти саме за різноплановість і можливість охопити всі сфери та напрямки, запросити людей, які мають досвід – кожен у своїй професії. За рахунок цього і я самоудосконалююсь – тому що експерти-фахівці приходять до мене і дарують можливість дізнатися більше.
Цікаві випадки? Бувають! Колись записувала інтерв’ю з письменником, філософом Сергієм Дацюком, який завітав до Полтави на один день і мав бажання виступити на Українському радіо «Лтава». Жвава вийшла у нас бесіда. Мені було цікаво. А чим вища особиста зацікавленість – тим якісніше інтерв’ю.
Мабуть, було дуже яскраво, бо наш звукорежисер, який записував програму, був шокований і потім сказав мені: «Не очікував, Олено, від тебе такого. Хто ще з вас філософ – треба уточнити. Ти гостя здивувала, щоб не сказати по-іншомуJ)». Кому цікаво – ось посилання на цей ефір https://www.mixcloud.com/radioltava/ваш-день-сергій-дацюк/)
- Хто працює поруч з Вами?
У нас в редакції Українського радіо «Лтава» працюють три редактори. Універсальні солдати! Теми, гостей, експертів ми обираємо самі. Тримаємо руку на пульсі подій в області, моніторимо соцмережі, маємо контакти компетентних експертів. Особистий авторитет наших журналістів, величезний досвід роботи – у кожного з нас від 25 і більше років на радіо – даються взнаки. Намагаємося зробити наші прямі ефіри збалансованими, толерантними, відкритими. Люди телефонують – довіряють радіо свої особисті історії та проблеми. Ми допомагаємо чим можемо.
- Чим наповнюєте життя окрім яскравої, творчої, але все-таки роботи?
Моє життя – це і радіо, і живопис, і поезія, і пісня. Але найулюбленіше – це театр-студія. Арт-терапія! Нещодавно я почала ще й відвідувати заняття з класичного танцю. Викладає у нас професійна балерина, тому маю можливість бачити і творити справжню красу. Цей досвід знадобився мені цього року, коли у виставі «Сповідь балерини» я отримала одну з провідних ролей. І коли дитина на виставі у залі спитала у своєї мами: «А це сценарій чи життя?», – я зрозуміла силу мистецтва.