Розширене засідання правління Запорізької обласної організації НСЖУ за участю журналістів-переселенців відбулося в Запорізькому Центрі журналістської солідарності.
Першим питанням на ньому був прийом до спілки нових членів.
– Приємно, що саме журналістська молодь активно поповнює наші лави. Це – нові імена, нові ідеї, заходи, плідна співпраця з досвідченішими колегами. Все це робить нашу спілчанську сім’ю дієвою і активною, підвищує рівень професійної журналістики. Один з головних напрямків нашої роботи – залучення журналістів до спілки, бо тільки в єдності ми зможемо досягти успіху! Тим більше, що маємо такий прекрасний комунікаційний майданчик – Центр журналістської солідарності НСЖУ. Тут і допоможемо, і поділимось досвідом, і підтримаємо, і разом наближатимемо перемогу, – підкреслила голова ЗОО НСЖУ, співкоординатор Центру журналістської солідарності, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко.
На розширеному засіданні до лав спілки одноголосно було прийнято чотирьох журналістів. Це – Любов Стародворська, редактор газети «Горожанин» (до речі, видання і нині виходить у друкованому варіанті і доставляється читачам), молоді інтернет- журналістки Ксенія Клещенко та Марія Гедікова, які нині працюють під керівництвом відомої журналістки-переселенки з Мелітополя Світлани Залізецької, (до речі, свого часу вони навчалися в «Школі молодого журналіста» при ЗОО НСЖУ), і досвідчений журналіст і волонтер Микола Колодяжний.
– Щиро дякую НСЖУ за можливість стати частиною такої потужної команди. Як журналіст, я відчуваю величезну відповідальність та бажання розвивати свою діяльність і разом наближати нашу країну до перемоги. Впевнена, що спільними зусиллями ми здатні на великі справи! – зазначила Ксенія Клещенко.
На засіданні правління детально обговорили план роботи на наступні три місяці як Центру журналістської солідарності, так і обласної організації НСЖУ. У пріоритеті – робота з молодіжним крилом, яке очолила Катерина Шевченко, а також ветеранської організації, якою тепер опікуються Віктор Армяновський та Світлана Костюк. Робота набирає обертів.
Особлива увага спрямована і на журналістів-переселенців, які займаються в ЦЖС. Обговорено нові форми роботи – виїзні засідання та зустрічі в хабах, де працюють з евакуйованими з окупованих територій, створення електронної книги про запорізьких журналістів, які воюють на фронті, тощо.
Приємним моментом стало вручення Диплому лауреата конкурсу «Українська мова – мова єднання» редактору Світлані Карпенко за випуск газети «Трудова слава». Завдяки підтримці НСЖУ вийшов уже десятий номер видання.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова, Наталія Вадимова, фото Дар’ї Зирянової