Для знайомства журналісток-переселенок з благодійною організацією «ВОНАхаб» у Запорізькому Центрі журналістської солідарності організували брифінг.
Спікерками виступили Ганна Бардаченко, керівниця ГО «Ділові українські жінки в Запорізькій області», кар`єрна радниця «ВОНАхабу», та Ірина Полієктова, директорка телеканалу МТМ, членкиня громадського об`єднання.
Зокрема, учасникам розповіли, що «ВОНАхаб» – це спільний проєкт Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA, ГО «Ділові українські жінки в Запорізькій області», БФ «Посмішка UA», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Хаб працює в п`яти областях України й опікується жінками ВПО, які постраждали від домашнього насильства або які потрапили в скрутні життєві обставини. Проєкт спрямовано на розвиток їхнього професійного потенціалу та фінансової спроможності.
Запорізький осередок проєкту «ВОНАхаб» працює з вересня минулого року. Тут жінки можуть отримати психологічну допомогу, безкоштовне професійне навчання, перекваліфікацію, консультацію кар`єрної радниці та допомогу на всіх етапах пошуку роботи або започаткування власного бізнесу.
Також спікерки розповіли, що у кар`єрному хабі разом з партнером КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя» з квітня відкрито тримісячну Школу стартапу «ВОНА» для жінок, які мають здібності до підприємництва і бажають перетворити власне хобі на бізнес. Спеціалісти допомагають розробляти індивідуальні проекти для отримання гранту. Троє кращих вже отримали до 30 тисяч гривень, а десятеро жінок відкрили власну справу, в основному, це онлайн-послуги та хендмейд.
– Безперечно, «ВОНАхаб» допомагає жінкам повірити в себе, подолати відчуття безпорадності, відкрити або розвинути в собі приховані таланти, а також стати соціально захищеними та успішними фахівцями, – каже Антоніна Букрєєва з Якимівки.
– Ми знаємо по собі, що таке опинитися в важкому психологічному стані, без роботи, без грошей… Ми раді, що жінкам є куди звернутись у важку годину, – додає Валентина Авєріна з Лисичанська.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Морозова,
фото Дар’ї Зирянової