Днями Дніпровський Центр журналістської солідарності відчинив свої двері для досвідчених телевізійників, газетярів, радійників, оглядачів – після тривалої вимушеної перерви поновив роботу Дискусійний клуб обласної журналістської організації. Медійники Дніпра зустрілися з колегами-фронтовиками та у неформальній обстановці обговорили, як війна змінила журналістську професію.
«Журналісти важливі – це беззаперечний факт. Вже рік колеги-професіонали нищать дезінформацію та борються з фейками. Сьогодні, як ніколи, існує потреба у спілкуванні, обміні думками, – наголошує голова Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук. – Зараз є багато нагальних питань для обговорення. Це і про стійкість локальних медіа в умовах війни, і про те, як будемо розбудовувати український медіа ринок після перемоги. Як, дотримуючись етичних норм, втримати інформаційну передову? Як висвітлювати тему допомоги армії, переселенцям, не вдаючись до піару?… У наших найближчих планах – розкрити ці та інші теми і під час засідань нашого Дискусійного клубу, і за «круглим столом» у Центрі журналістської солідарності».
У Дніпрі Центр журналістської солідарності, який діє при обласній організації Національної спілки журналістів України, став майданчиком для професійних зустрічей. Тут колеги обмінюються досвідом, дискутують, обговорюють гострі питання. Значну увагу обласна Спілка приділяє наставництву студентів, які тільки стають на шлях журналістики. Проте цього разу сказати своє слово зібралися метри професії, які працювали у всеукраїнських виданнях, ветерани журналістики Дніпропетровщини Юрій Райхель, Тетяна Колядинська, Вадим Климентьєв, Олександр Давидов, Наталія Гармаш, Станіслав Повод, Тамара Котишева, Станіслав Шведун та Валентина Слобода.
Серед гостей заходу були спілчани, які захищають Батьківщину зі зброєю в руках. Це Володимир Земляний і Віктор Ожогін. За словами захисників, на фронті панує бойовий дух, тил працює на перемогу, і журналісти мають на інформаційному фронті «викривати» чорний піар, брехню та корупцію.
«З перших днів війни представники ЗМІ об’єднуються для взаємодопомоги. Ми підтримували колег, які, рятуючи життя, втікали з окупованих територій. Хтось став волонтером, донором, дехто – зі зброєю в руках захищає країну. Дніпровський Центр журналістської солідарності докладатиме зусилля і надалі, щоб колеги тримали зв’язок зі своєю аудиторією і писали історію України», – підкреслила координаторка Центру Наталя Назарова.
Робота ЗМІ в умовах воєнного часу непроста: відсутність реклами, скорочення штату, пошкодження редакційного майна чи подібне. Але питання відповідальності перед аудиторією ніхто не знімав: критика має бути аргументованою. Майбутнє України за професіоналами.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Дніпрі