Забезпечення місцями практики студентів та стажування і підвищення кваліфікації викладацького складу факультету журналістики при медіа, які входять до НСЖУ – такою була мета договору про співпрацю між факультетом журналістики Запорізького національного університету та обласною організацією НСЖУ. Документ було підписано 1 червня в Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Це вже не перший такий документ: у 2013 році був підписаний меморандум про співпрацю між структурами. У цьому році його вирішили оновити. Ініціатива офіційного підписання угоди, викликана насамперед необхідністю поєднання теорії з практикою не тільки для студентів факультету, а ще й для викладачів.
– З 2012 року ми співпрацювали з університетом й зробили для нього немало, наприклад, відкрили й працювали зі школою молодого журналіста. Той меморандум, який ми підписували з минулим деканом факультету, показав себе дуже плідним, бо всі наші діти, які навчались, в 90% вступали до ЗНУ. По закінченню вони продовжували навчатися закордоном. Нам є чим пишатися. Сподіваємось, що наша подальша співпраця буде дуже продуктивною, - зазначила голова Центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Кузьменко.
– Викладачі мають не просто теоретичним навичкам навчати, але й практичним, тож ми долучаємося до журналістів-практиків. Це перша угода. Друга - це для студентів, тобто з першого по четвертий курс вони будуть в період практики забезпечені місцями практики від Національної спілки журналістів або від тих ЗМІ, які співпрацюють з НСЖУ, - прокоментувала представниця факультету, доцент кафедри факультету журналістики Олена Усманова.
Журналістка телеканалу «МТМ», Олена Маштиляр вважає захід дуже потрібним, бо для журналістів важливо залишатися у професії.
– Багато в нашому регіоні ЗМІ закрилися у зв’язку з воєнним станом чи іншими причинами. Для студентів зараз важко знайти місце практики, а цей договір дозволяє практикуватися і викладачам і студентам. Професія журналіста потребує постійного навчання, - прокоментувала пані Олена.
Студенти теж долучилися до обговорення про підписання документа.
– Це буде гарною можливістю для майбутніх молодих журналістів студентів нашого факультету. Вони будуть мати гарантію пройти практику та набути нових знань та вмінь у Центрі журналістської солідарності, - каже студентка другого курсу факультету журналістики Марія Гончаренко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Анжеліка Заставенко
Фото: Крістіна Кулагіна