«Донесення правдивої інформації без фейків, інформації об’єктивної – це високе покликання кожного журналіста, і періодичні видання є тими, хто стоїть є на вістрі цієї роботи, цієї боротьби», – наголосив перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час презентації видання «Ми з України» в Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці в п’ятницю.
– Я колись мав дотичність до газети «Вечірній Київ» як дописувач, коли працював у Київській міській державній адміністрації і був прессекретарем мера Києва, начальником головного управління інформації та взаємодії з громадськістю, – зазначив Ростислав Володимирович. – Тоді доводилося тісно співпрацювати й зі Спілкою журналістів, яку тоді очолював Ігор Федорович Лубченко. Тоді в нас були провідні київські газети – «Вечірній Київ», «Хрещатик», «Хрещата Долина». Зараз паперові видання, звичайно, займають свою специфічну нішу, вони вже не є настільки поширеними. Але є випадки, коли ми можемо донести інформацію тільки через папір. І тому видання «Ми з України», яке презентує голова НСЖУ Сергій Антонович Томіленко, як раз виконують цю дуже важливу роль.
Ростислав Карандєєв наголосив на важливості боротьби всіх українців за спільну мету, яка, «як мінімум, надихає бійця, дає віри кожному громадянину в те, що перемога буде за нами, і не так далеко, як це може іноді здаватися».
– Будь-які засоби, доступні нам для реалізації нашої мети, мають бути використані, – наголосив перший заступник міністра. – І не треба складати рук, розчаровуватися, коли щось не виходить. Треба просто шукати інші варіанти, інші форми. І слава Богу, що нині Спілка журналістів України демонструє свою неупередженість до представників різних видань, свою рівновіддаленість і рівнонаближеність до кожного журналіста, літератора, публіциста – це дуже важливо.
Ростислав Карандєєв наголосив, що Міністерство культури та інформаційної політики співпрацює з різними національними творчими спілками – в силу тих завдань, які стоять перед ним.
– Такий діалог є. Він не завжди спокійний. Але це і добре. Бо різноманітність думок, дискутивність завжди є основою для того, щоб знайти правильне рішення. Головне – не бути байдужим! І я дякую, що ви – небайдужі! – підсумував перший заступник міністра.