На сьогодні більшість проєктів, які підтримує держава в напрямку культури та інформаційної політики, стосуються саме мистецького напрямку. В той же час інформаційний напрямок лишається поза увагою. Саме тому необхідно залучати до можливостей підтримки ЗМІ, які наразі цього позбавлені. З такими пропозиціями виступив під час громадських слухань «Державна підтримка творчих спілок в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення» голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Слухання провів парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
«Пропонуємо, щоб Міністерство культури та інформаційної політики розглядало можливість грантових програм на реалізацію медіапроєктів, з акцентом на місцеві медіа, які можуть організовувати якісні творчі роботи – фотовиставки, репортажі. Щоб підтримка не звужувалася до мистецтва», – наголосив голова НСЖУ.
Заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук зазначила, що необхідна конкуренція ідей та якісного продукту для надання державної підтримки.
Загалом, як вона зауважила, є три напрямки в роботі з творчими спілками, які потребують доопрацювання. Це законодавство, партнерство з державою і питання фінансування, де потрібен комплексний підхід, аби фінансову підтримку отримувала більша кількість спілок.
Крім цього, під час виступу Сергій Томіленко привернув увагу до питання, яке сьогодні «заморожене», – призначення стипендій видатним діячам інформаційної сфери. Зокрема, такої відзнаки заслуговує журналіст Микола Семена, якого переслідувала окупаційна влада в Криму. Зараз він переїхав до Києва, але не має жодної державної підтримки.
У своїх виступах представники творчих спілок відзначили важливість такого майданчика для обговорення, порушили теми діяльності на місцевому рівні, забезпечення приміщеннями, питання оренди, сплати комунальних платежів на пільгових умовах, роботи в умовах пандемії тощо.
За результатами обговорення Комітет підготує відповідні рекомендації.