До Чернівецького Центру журналістської солідарності НСЖУ завітав голова Дніпропетровської організації НСЖУ Олексій Ковальчук.
Чернівці та Дніпро вже майже рік пов’язані не лише спілчанськими інтересами. Центри, створені на базі місцевих організацій і за сприяння НСЖУ, успішно надають допомогу і окремим журналістам, і редакціям медіа.
Координатор Центру і голова Чернівецької ОО НСЖУ Володимир Бобер та Олексій Ковальчук під час обговорення професійних питань зазначили, що робота ЦЖС позитивно впливає на зміцнення позиції НСЖУ і на теренах України, і на Міжнародному рівні.
Яскравим прикладом визнання української Спілки журналістів у світі колеги назвали, зокрема, запрошення та виступ голови НСЖУ Сергія Томіленка на Генасамблею ООН у Нью-Йорку. Така подія від часу здобуття нашої незалежності відбулася вперше.
– Завдяки коштам, які НСЖУ вдається залучити від зарубіжних партнерів, покривається значна частина запитів журналістів щодо навчання, технічної підтримки, відновлення випуску місцевих газет на деокупованих і прифронтових територіях, – зауважив Олексій Ковальчук.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Контакти Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Чернівцях