Постійні атаки російського агресора змушують Центри журналістської солідарності бути у постійній готовності до блекаутів, адже вони працюють як коворкінги, куди йдуть журналісти, адже знають – саме тут вони можуть отримати робоче місце з усією необхідною технікою
Національна спілка журналістів України забезпечила мережу ЦЖС усім необхідним до роботи, у тому числі й за умови відключення електрики. У Центрах, на щастя, цієї зими не довелося вмикати генератори, однак вони мають бути постійно готовими до екстремальних ситуації. Тож у ЦЖС провели профілактичний огляд обладнання.
У запорізькому Центрі журналістської солідарності, зокрема, кажуть, що через постійні обстріли міста й нині є загроза блекауту. Тому провели перевірку наявної техніки, здійснили пробний запуск генератора.
– Все працює чітко, світло, зв’язок та Інтернет забезпечимо за будь-яких умов. Вже більше двох років Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ робить усе, щоб місцеві медійники та журналісти-переселенці могли повноцінно працювати за будь-яких умов. Тут створено сучасно обладнані робочі місця, є постійний зв’язок, світло та Інтернет. Це стало можливим завдяки вагомій технічній допомозі UNESСO та наших зарубіжних колег, які забезпечили ЦЖС комп’ютерами та оргтехнікою, а також генератором, Старлінком, потужним павербанком, тощо. Тож, попри всі форс-мажори, працюємо безперебійно, – зазначають у Центрі.
Так само без збоїв працює і Дніпровський Центр журналістської солідарності НСЖУ, де днями провели тестовий запуск генератора електричного струму провели. Завдяки активній співпраці НСЖУ зі штаб-квартирою ЮНЕСКО медійники та медійниці мають у Дніпрі свій «пункт незламності».
– Енергетична незалежність Центру журналістської солідарності у Дніпрі – це додаткові можливості підтримувати колег в умовах війни. Більшість редакцій знаходяться у центральній частині міста, тож ми частково могли б вирішити питання безперебійності роботи журналістів, – каже координаторка Центру Наталя Назарова.
Чернівцька область, порівняно зі східними та південними, є безпечнішим регіоном. Однак і тут дбають про власну енергетичну незалежність на випадок надзвичайних ситуацій, адже медійникам потрібно працювати за будь-яких обставин.
У Чернівцях для медійників постійно діє коворкінг, де облаштовано до 10 робочих місць, є постійний інтернет та мобільний зв’язок. На випадок вимкнення світла є можливість запуску свого генератора, що забезпечує безперервне електроживлення впродовж тривалого часу. Завдяки підтримці від ЮНЕСКО, в тому числі завдяки наданні від НСЖУ генераторів, на випадок вимкнення електроенергії, тут є можливість зарядити ґаджети, скористатися інтернет та мобільним зв’язком, чи просто випити кави та поспілкуватися з колегами.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ