Залишитись у професії чи змінити її? Про це під час зустрічі у Запорізькому центрі журналістської солідарності медійники-переселенці та представники місцевих ЗМІ дискутували з директоркою обласного центру зайнятості Іриною Дудник.
Війна, що триває майже півроку, суттєво скоригувала роботу українських медіа. До того ж, більшість журналістів, які виїхали з окупованих територій чи міст, де тривають бойові дії, стали безробітними.
“Морально прийняти, що ти втратив дім, вимушено покинув місто та ще й залишився без роботи, важко. Журналісти як на роздоріжжі – чи залишатись у професії, чи змінювати її. Раніше були програми на державному рівні, які займались перепрофілюванням медійників, наприклад на психологів. Зараз все заморожено, бо немає фінансування. Ми всі розуміємо, переважна більшість фінансів йде на потреби війни”, – розповіла Ірина Дудник.
Та сказати, що держава зовсім забула про журналістів теж не можна, відразу зауважила директорка обласного центру зайнятості.
“Держава зацікавлена, щоб малий бізнес, в тому числі медійний, розвивався. Зараз працює державна програма мікрогрантів. Фінансування видається на розвиток інформаційних сайтів, телеграм-каналів, власних блогів чи друкованих видань. Пишіть проєкти, подавайтесь та отримуйте мікрогранти” – закликала пані Ірина.
Вона запевнила, що кожному журналісту в Запорізькому центрі зайнятості нададуть консультацію щодо написання проєктної заявки для мікрогранту.
Під час заходу медійники не тільки дізнались багато корисної інформації, але й отримали реальну допомогу. Так, під час проведення зустрічі на облік у центр зайнятості через систему Є-підтримки взяли тележурналістку з окупованого Бердянська. Окрім того, індивідуально проконсультували редактора Оріхівської газети «Трудова слава». Це видання було релоковано до Запоріжжя і наразі публікує матеріали у Фейсбуці.
Наприкінці зустрічі всі учасники отримали для ознайомлення і розповсюдження газету «Ми з України!», яку Національна спілка журналістів видає за сприяння міжнародної журналістської спільноти.