У річницю сумної дати – початку повномасштабної російської агресії в Україні – Національна спілка журналістів України провела онлайн-зустріч із Центрами журналістської солідарності. До онлайн-заходу долучилися й медійники, які зібралися в Івано-Франківському ЦЖС.
«Цей рік змінив нас усіх, змінив наші цінності. Ми стали іншими. Але цей рік зробив нас сильнішими, згуртував нас. Хочу подякувати усім, хто був протягом цього року поруч, за розуміння і підтримку, активну допомогу в роботі Центру», – сказала Вікторія Плахта, координаторка Центру в Івано-Франківську.
Журналістка з Херсона Валентина Пестушко, яка нещодавно знайшла прихисток в Івано-Франківську, перед цим тривалий час продовжувала працювати на інформаційному фронті в умовах окупації. Згадує, як спочатку не знала, що робити, та отримані від Національної спілки журналістів України рекомендації допомогли їй убезпечити журналістську діяльність:
«Коли ми опинилися в окупації, я не була готова до роботи в таких умовах. Але працювати потрібно було, зрештою, я й хотіла це робити. Та ставало все небезпечніше. На той момент я вперше звернулася до НСЖУ: я шукала підтримки та порад. Пам’ятаю, як написала тоді на сторінку у фейсбуці. Й одразу відгукнулася перша секретар НСЖУ Ліна Кущ. Я дуже вдячна за це! Не очікувала, що зі мною будуть розмовляти майже годину. Гадала, в кращому випадку просто надішлють рекомендації. Ці розмова й поради, без перебільшення, допомогли мені тоді зберегти життя», – розповіла Валентина.
Під час зустрічі Валентина Пестушко та ще три івано-франківські медійниці – Світлана Бабушкіна з сектору зв’язків із ЗМІ і роботи з громадськістю Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області, Мар’яна Гуцул й Анастасія Бегей із ТРК «РАІ» – отримали квитки членів Національної спілки журналістів України.
Опісля відбувся тренінг на тему «Засоби та способи формування лояльності аудиторії до різних платформ медіа», який провів професор кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила Іван Ципердюк.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську