Національна спілка журналістів України закликає Верховну Раду розблокувати Конкурс до Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення і завершити формування парламентської квоти. Троє членів медіа регулятора уже понад рік продовжують виконувати обов’язки попри те, що п’ятирічний термін їхніх повноважень сплив 4 липня 2019 року.
Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики від листопада 2019 року не затверджує перелік висунутих претендентів – учасників конкурсного відбору кандидатур до Нацради. Усього на посаду членів медіа регулятора висунуто 15 осіб – відомих представників медіа-галузі з Києва та регіонів.
У Національній спілці журналістів України наголошують, що уперше в історії України реалізовується сценарій, при якому до виконання обов’язків членів Нацради не мають змоги приступити нові фахівці, а тим часом люди, термін повноважень яких збіг, продовжують працювати на так званих «тимчасових умовах».
Така практика взаємодії влади і головного органу країни, що відповідає за телерадіопростір і інформаційну безпеку, є неприпустимою. Народні депутати мають виконати свій обов’язок та укомплектувати Нацраду фахівцями, чиї повноваження не будуть тимчасовими, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Підміна правил та регламентів з обрання членів Нацради не сприяє довірі журналістів до практики державного регулювання у сфері медіа.
Відповідно до затвердженого плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики питання про відбір кандидатур на заміщення трьох вакантних посад членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення мало розглядатися 4 грудня 2019 року. Серед претендентів – Ольга Червакова, Лаврентій Малазонія, Ольга Куліш, Ольга Герасим’юк та інші. Національна спілка журналістів України висунула дві кандидатури – медіаюриста ГО «Платформа прав людини» Олександра Бурмагіна та доцента кафедри української преси Львівського національного університету ім. І. Франка Ігоря Паславського.
Нагадаємо, що у 31 жовтня 201 року Верховна Рада України проголосувала за звільнення з посад членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. Але вони продовжують виконувати обов’язки до моменту призначення нових членів.
Водночас парламенту рекомендують визнати незадовільною діяльність Нацради з питань телебачення і радіомовлення за 2019 рік. Відповідний проєкт постанови Верховної ради України було внесено ще у квітні головою Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександром Ткаченком.