День передплатника в карантинних умовах організувала редакція газети «Сільські новини», що виходить у Троїцькому районі на Луганщині. Раніше проводили передплатні кампанії спільно з Укрпоштою, а зараз – власними силами. Кожен день – по годині для об’їзду вулиць, роздачі листівок, газет і опитування – що читають, що ні.
Це, як розповідає у коментарі НСЖУ директорка ПП «Редакція газети «Сільські новини» Марина Животкова, не вибиває з графіку основної роботи і допомагає зібрати цікавий матеріал.
Для читачів зробили рекламні листівки з посівним календарем на травень і календарем магнітних бур до кінця року.
«Наші передплатники дуже раділи, коли розглядали ці листівки, бо переважно це люди старші за 45 років та пенсіонери. А така інформація їм корисна», – каже пані Марина.
По закінченню карантину планують поновити співпрацю з Укрпоштою та організовувати День передплатника з призами і сюрпризами.
«Зазвичай це було таке собі свято – зі знижками, подарунками, а нам приносило за день до сотні передплатників», – коментує Марина Животкова.
Нині газета має наклад 2000 примірників і надходить в кожен третій двір у Троїцькому та в кожен п’ятий двір у селах району. В продаж іде 500-600 газет, що переважно реалізуються в продуктових магазинах. Раніше ж гарно продавалася газета на ринках, магазинах одягу та побутових товарів.
«Робимо і «офісну» доставку на підприємства й організації, але ця послуга зараз має удвічі менший попит, бо люди на карантині і не працюють», – зауважує редакторка.
Вплинув карантин і на постійних читачів. Багато хто відмовився від передплати на півроку, обравши 3-місячну. Пенсіонери передплачують на місяць, бо переймаються, що у дітей нема роботи. Тож доводиться «притримувати» пенсії, щоб підтримати дітей і онуків.
«Таких, що зовсім відмовилися від газети, ми не зустріли. Але вони є. Про це розповідають листоноші: люди не передплачують нічого, бо не впевнені, що буде завтра», – говорить пані Марина.
Ціна на видання не змінюється вже три роки, відколи газета роздержавилася і стала приватною, заснованою працівниками газети.
«В карантин виходимо у звичному режимі. Відпусток ми не брали, бо маємо ще сайт Троїцьке.City, і його потрібно наповнювати щодня. Просто обмежили доступ відвідувачів в редакцію, більше спілкуємося через соцмережі й по телефону – і з рекламодавцями, і з передплатниками. Засоби захисту закупили власним коштом», – говорить Марина Животкова.
Недавно започаткували і передплату на PDF-версію газети, яка коштує 15 грн на місяць. Це вдвічі дешевше за принт . Таких розсилок поки до сотні, але з карантином стало більше, навіть із сільської місцевості.
Реклами, як і скрізь, поменшало – приблизно на 50-60%.
«Ми стали більше уваги приділяти залученню рекламодавців у соцмережі та на сайт. В редакції є менеджер з передплати та розповсюдження та рекламний менеджер. Без цього було б складніше в рази», – додає редакторка.